Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Walki w Doniecku i Ługańsku, „siły pokojowe” na granicy

Świat

Piechota, lotnictwo i artyleria nacierają od zachodu na Donieck w dzielnicach Petrowski i Kirowski. Walki zniszczyły wiele domów mieszkalnych, gazociąg i stację oczyszczania ścieków.
Walki trwają w Ługańsku, w mieście nie ma światła, wody, nie działają telefony, nie są wywożone śmieci. Korytarzem humanitarnym opuściła miasto połowa mieszkańców.
„Rosja skoncentrowała na ukraińskiej wschodniej granicy ok. 20 tys. żołnierzy gotowych do walk”, napisała rzeczniczka NATO Oana Lungescu. Wojska noszą rosyjskie emblematy sił pokojowych.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3531227,ukraina-walki-o-donieck-armia-rzadowa-naciera-przy-wsparciu-artylerii-i-lotnictwa-zdjeciavideo,id,t.html

Udostępnij

Epidemia Ebola: mieszkańcy obwiniają wolontariuszy

Świat Afryka ebola epidemia lekarze bez granic

– Ludzie nimi gardzą; szerzone są plotki, że oni specjalnie zarażają, a nawet obcinają ludziom ręce. Są nawet plotki, że są zagranicznymi kanibalami – mówiła wczoraj w Waszyngtonie ekspertka Rady Stosunków Międzynarodowych (CFR) Laurie Garrett o sytuacji wolontariuszy w trzech krajach afrykańskich dotkniętych epidemią gorączki Ebola. W Liberii, Gwinei i Sierra Leone rodziny nie zgadzają się na izolację chorych, praktykują rytualne mycie ciał zmarłych przez cała rodzinę. Poza tym wolontariusze Lekarzy bez Granic są wyczerpani, a nie ma ochotników do ich zastąpienia. Na gorączkę krwotoczną zmarło niemal 900 osób, liczba zakażonych przekroczyła 1600.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18282,eksperci-epidemia-eboli-jest-poza-kontrola.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,18282,eksperci-epidemia-eboli-jest-poza-kontrola.html