Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Sonda przygotowuje się do wysłania lądownika na kometę

Nauka i Technologie

Kiedy sonda Rosetta znajdzie się 30 km nad powierzchnią komety 67P/Churyumov-Garasimienko zrzuci na nią lądownik, pierwsze urządzenie stworzone ludzką ręką, które osiądzie na jądrze komety. Podróż sondy wysłanej przez Europejską Agencję Kosmiczną trwa od marca 2004 roku. Udział w przygotowywaniu sprzętu pomiarowego dla Rosetty mają polscy naukowcy z Centrum Badań Kosmicznych PAN w Warszawie i kilkunastu innych placówek w Polsce.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75400,16435730,Po_raz_pierwszy_w_dziejach_sonda_kosmiczna_wchodzi.html

Udostępnij

Tablet dla tych, co nie lubią zaglądających przez ramię

Nauka i Technologie filtr polaryzacyjny tablet

Dla patrzącego bez specjalnych okularów ekran jest biały, przez okulary jest taki sam jak w innych tabletach. Tablety, na których ekranie obraz widoczny jest tylko dla użytkownika powstały w firmie Tangible Design. Zasada działania jest prosta: okulary mają filtr polaryzacyjny. Taki sam filtr na folii nakładanej na ekran pozwala używać tabletu tak, jak innych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/sprzet/tablety/2014/08/ispy-tablet-z-prywatnym-ekranem-tylko-ty-go-zobaczysz

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.chip.pl/news/sprzet/tablety/2014/08/ispy-tablet-z-prywatnym-ekranem-tylko-ty-go-zobaczysz