Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Separatyści na YouTubie: przeciw nam armie całego świata

Nieistotne

Amerykańskie drony i samoloty niewidzialne dla radarów, śmigłowce Apache, czołgi Abrams i Hummery widział separatysta na lotniskach w Dniepropietrowsku i Charkowie. Inny zapewnia, że przy zabitym znaleziono amerykańskie dokumenty, kolejny twierdzi, że po stronie rządowej walczą z nimi Czesi, Holendrzy, a w Siewierodoniecku jest 800 Polaków. Jest też niezbity dowód tych wszystkich rewelacji: nóż z napisem „USA”. Zamieszczony 1 sierpnia na YouTubie film złożony z wypowiedzi separatystów oraz prezentacji noża trwa 28 minut i 32 sekundy. Do dzisiejszego południa obejrzało go 112 191 osób.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rp.pl/artykul/956150,1131395-Prorosyjscy-separatysci-opowiadaja-o-wsparciu-z-Zachodu-dla-Ukrainy.html

Udostępnij

Szpital we Wrocławiu testuje egzoszkielet

Nieistotne egzoszkielet rehabilitacja szpital

Jeden z dwóch egzoszkieletow medycznych znajdujących się w Polsce testowany jest w szpitalu imienia Marciniaka we Wrocławiu. Szpital będzie dysponować aparatem do piątku, wcześniej podobne testy odbywały się w innych szpitalach. Egzoszkielet to montowany na zewnątrz ciała aparat wspomagający chodzenie. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych za jego pomocą jest wyjątkowo szybka i skuteczna.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=LzhdRYYPKLQ

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/267/Artykul/1195221,Wroclawski-szpital-testuje-egzoszkielet

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/267/Artykul/1195221,Wroclawski-szpital-testuje-egzoszkielet