Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Wielkie szkody wyrządziła nocna ulewa nad Małopolską

Polska

Ewakuowani zostali pacjenci zalanego wodą szpitala w miejscowości Szczyrzyc, zalane są domy, nieprzejezdne drogi, zerwane mosty i linie energetyczne. Intensywna nocna ulewa wyrządziła ogromne szkody w Małopolsce. Najmocniej ucierpieli mieszkańcy powiatów limanowskiego i myślenickiego.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16336022/tragiczne-w-skutkach-oberwanie-chmury-nad-malopolska-zobacz-filmy-i-zdjecia-widzow-tvp-info

Udostępnij

Zaatakują nie zaatakują? Polemika generałów o Rosji

Polska generał rosja wojna

– Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę. Co więcej, nie możemy zaprzeczyć, że obejmie nasz kraj – powiedział prof. gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony, w opublikowanym wczoraj wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. – Putin nie dąży do konfrontacji z NATO, bo Polska to NATO.
– Retoryka straszenia społeczeństwa polskiego wojną jest nie na miejscu – odpowiedział na to w telewizyjnym wywiadzie były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych. Generał Skrzypczak skrytykował jednocześnie polskie władze za opieszałość w realizacji programu modernizacji polskiej armii.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16326816/retoryka-straszenia-spoleczenstwa-jest-nie-na-miejscu

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16326816/retoryka-straszenia-spoleczenstwa-jest-nie-na-miejscu