Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zaatakują nie zaatakują? Polemika generałów o Rosji

Polska

– Nie wykluczamy, że blisko Polski będzie konflikt na szerszą skalę. Co więcej, nie możemy zaprzeczyć, że obejmie nasz kraj – powiedział prof. gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony, w opublikowanym wczoraj wywiadzie dla „Dziennika Gazety Prawnej”. – Putin nie dąży do konfrontacji z NATO, bo Polska to NATO.
– Retoryka straszenia społeczeństwa polskiego wojną jest nie na miejscu – odpowiedział na to w telewizyjnym wywiadzie były dowódca wojsk lądowych gen. Waldemar Skrzypczak, były dowódca wojsk lądowych. Generał Skrzypczak skrytykował jednocześnie polskie władze za opieszałość w realizacji programu modernizacji polskiej armii.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16326816/retoryka-straszenia-spoleczenstwa-jest-nie-na-miejscu

Udostępnij

Katastrofa Smoleńska: śledztwo będzie wznowione

Polska katastrofa smoleńska prokuratura sąd śledztwo

Ponowne wznowienie śledztwa ws. organizacji lotów do Smoleńska nakazał dzisiaj przed południem Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Śledztwo zakończone zostało w czerwcu 2012 r., wnioskiem, że dopatrzono się niedociągnięć, ale nie uznano ich za przestępstwo. W marcu zeszłego roku sąd nakazał wznowić śledztwo.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wznowiła je i we wrześniu 2013 r. ponownie umorzyła. „To Nadaje Się Na Akt Oskarżenia” – uważają pełnomocnicy 21 osób pokrzywdzonych, które złożyły zażalenie na tę decyzję. Uzasadnienie umorzenia równie dobrze mogłoby według nich być uzasadnieniem aktu oskarżenia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-wznowi-sledztwo-ws-organizacji-lotow-do-smolenska/0p74h

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-wznowi-sledztwo-ws-organizacji-lotow-do-smolenska/0p74h