Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Szpital we Wrocławiu testuje egzoszkielet

Nieistotne

Jeden z dwóch egzoszkieletow medycznych znajdujących się w Polsce testowany jest w szpitalu imienia Marciniaka we Wrocławiu. Szpital będzie dysponować aparatem do piątku, wcześniej podobne testy odbywały się w innych szpitalach. Egzoszkielet to montowany na zewnątrz ciała aparat wspomagający chodzenie. Rehabilitacja osób niepełnosprawnych za jego pomocą jest wyjątkowo szybka i skuteczna.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/267/Artykul/1195221,Wroclawski-szpital-testuje-egzoszkielet

Udostępnij

Międzynarodowe zawody w biathlonie czołgowym pod Moskwą

Nieistotne biathlon czołgowy czołg poligon rosja

Czołgi jeżdżą wśród przeszkód i strzelają. Za niecelny strzał czołg musi wykonywać karne okrążenia. Trasa w zależności od konkurencji ma od 3 do 20 kilometrów. Załogi czołgów z Angoli, Armenii, Białorusi, Chin, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Kuwejtu, Mongolii, Serbii, Rosji i Wenezueli biorą udział w zawodach czołgowego biathlonu, które rozpoczęły się dziś na poligonie Alabino pod Moskwą. To wydarzenie otwiera nowy rozdział w międzynarodowej współpracy wojskowej – oznajmił rosyjski minister obrony Sergiej Szojgu uroczyście otwierając zawody.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/czolgi-scigaja-sie-pod-moskwa-nowy-sport-wymyslony-przez-rosjan,456375.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/czolgi-scigaja-sie-pod-moskwa-nowy-sport-wymyslony-przez-rosjan,456375.html