Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Katastrofa Smoleńska: śledztwo będzie wznowione

Polska

Ponowne wznowienie śledztwa ws. organizacji lotów do Smoleńska nakazał dzisiaj przed południem Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia. Śledztwo zakończone zostało w czerwcu 2012 r., wnioskiem, że dopatrzono się niedociągnięć, ale nie uznano ich za przestępstwo. W marcu zeszłego roku sąd nakazał wznowić śledztwo.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wznowiła je i we wrześniu 2013 r. ponownie umorzyła. „To Nadaje Się Na Akt Oskarżenia” – uważają pełnomocnicy 21 osób pokrzywdzonych, które złożyły zażalenie na tę decyzję. Uzasadnienie umorzenia równie dobrze mogłoby według nich być uzasadnieniem aktu oskarżenia.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sad-wznowi-sledztwo-ws-organizacji-lotow-do-smolenska/0p74h

Udostępnij

Kontrole trzeźwości: osiem razy więcej niż 3 lata temu

Polska kontrola pijany kierowca policja

Trzeźwość dwóch milionów kierowców skontrolowała policja dwa lata temu, w zeszłym roku było 9 milionów kontroli, a w tym będzie 16 milionów, zapowiedział rzecznik Komendy Głównej Policji Mariusz Sokołowski. Taki wzrost jest rezultatem nie tylko sprawniejszego sprzętu do kontroli, ale też uznania przez policję za priorytet eliminację z dróg nietrzeźwych kierowców.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/policja-szykuje-bat-na-pijanych-kierowcow-16-mln-kontroli-rocznie/9d49g

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/kraj/policja-szykuje-bat-na-pijanych-kierowcow-16-mln-kontroli-rocznie/9d49g