Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Międzynarodowe zawody w biathlonie czołgowym pod Moskwą

Nieistotne

Czołgi jeżdżą wśród przeszkód i strzelają. Za niecelny strzał czołg musi wykonywać karne okrążenia. Trasa w zależności od konkurencji ma od 3 do 20 kilometrów. Załogi czołgów z Angoli, Armenii, Białorusi, Chin, Indii, Kazachstanu, Kirgistanu, Kuwejtu, Mongolii, Serbii, Rosji i Wenezueli biorą udział w zawodach czołgowego biathlonu, które rozpoczęły się dziś na poligonie Alabino pod Moskwą. To wydarzenie otwiera nowy rozdział w międzynarodowej współpracy wojskowej – oznajmił rosyjski minister obrony Sergiej Szojgu uroczyście otwierając zawody.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/czolgi-scigaja-sie-pod-moskwa-nowy-sport-wymyslony-przez-rosjan,456375.html

Udostępnij

Korea Północna nadal będzie rozwijać program atomowy

Nieistotne korea północna ONZ program atomowy zagrożenie

Korea Północna będzie kontynuować ćwiczenia rakietowe jako część zwykłych ćwiczeń wojskowych, które są odpowiedzią na wspólne manewry wojsk południowokoreańskich i amerykańskich, podały wczoraj koreańskie media. Równocześnie ambasador Korei północnej przy Organizacji Narodów Zjednoczonych Ri Tong-il zwołał konferencję prasową w Nowym Jorku i powiedział, że żadne państwo na świecie nie jest tak narażone na zagrożenie z zewnątrz jak Korea, zatem musi ona rozwijać dalej program atomowy.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/04/korea-polnocna-grozi-kontynuacja-programu-nuklearnego/

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polska-azja.pl/2014/08/04/korea-polnocna-grozi-kontynuacja-programu-nuklearnego/