Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Izrael osiągnął cele ofensywy lądowej w Strefie Gazy

Świat

– Izraelskie siły zbrojne zostaną przemieszczone i zajmą pozycje obronne poza Strefą Gazy, gdzie pozostaną – poinformował dziennikarzy rzecznik armii państwa żydowskiego pułkownik Peter Lerner. Armia izraelska zlokalizowała i zniszczyła na obszarach przygranicznych w Strefie gazy 32 tunele i dziesiątki szybów, które były wykorzystywane do transportu broni i ataków na państwo żydowskie. Dziś od godziny 7:00 czasu polskiego w Strefie Gazy trwa 72-godzinny rozejm.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-izrael-zakonczyl-ofensywe-sily-zbrojne-zajma-pozycje-obronne,nId,1480079

Udostępnij

Ukraina: przygotowania do szturmu na Donieck i Ługańsk

Świat donieck separatyści ukraina ługańsk

O opuszczenie miejscowości zajętych przez promoskiewskich separatystów zaapelowała wczoraj Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy i wyznaczyła korytarze do ewakuacji cywilów z tych miejsc. Rzecznik RBNiO Andrij Łysenko ogłosił, że władze zorganizowały dwa punkty ewakuacji, jeden dla milionowego Doniecka i drugi dla półmilionowego Ługańska. Jak poinformował rzecznik, z Ługańska w ubiegłym tygodniu wydostało się tysiąc osób. Według nieoficjalnych informacji siły rządowe przygotowują szturm dwóch największych miast zajętych przez prorosyjskie ugrupowania.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1194679,%E2%80%8BUkrainskie-wojska-szykuja-szturm-na-Donieck-Apel-do-cywilow-opusccie-miejsca-walk

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1194679,%E2%80%8BUkrainskie-wojska-szykuja-szturm-na-Donieck-Apel-do-cywilow-opusccie-miejsca-walk