Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Spada rubel, bankrutują rosyjskie biura podróży

Finanse

Cztery rosyjskie biura podróży zbankrutowały w ciągu ostatnich trzech tygodni. Ponad 27 tysięcy rosyjskich turystów nie może wrócić z wakacji po upadku jednego z największych rosyjskich touroperatorów – biura podróży Labirynt – poinformowało wczoraj Krajowe Zrzeszenie Rosyjskich Biur Podróży. Labirynt nie wykupił zarezerwowanych dla nich biletów i w sobotę ogłosił niewypłacalność. Spadek wartości rubla znacznie zmniejszył możliwości zakupowe Rosjan, a to spowodowało zmniejszenie liczby rezerwacji, tłumaczyli zaprzestanie działalności przedstawiciele biura.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,138596,title,27-tys-rosyjskich-turystow-utknelo-za-granica-po-upadku-operatora,wid,16796928,wiadomosc.html

Udostępnij

1,7 mln osób wybrało OFE

Finanse emerytury ofe ZUS zus czy ofe

Ok. 1,7 miliona osób zdecydowało się na odkładanie części składki emerytalnej w OFE. Jacek Dziekan, rzecznik ZUS podał, że wpłynęło 1.690.153 wniosków, ale część z nich może zawierać błędy, a z kolei 100-200 tysięcy może jeszcze przyjść pocztą.

Decyzję o odprowadzaniu części składki emerytalnej do OFE zamiast do ZUS-u mogło podjąć ok. 20 milionów Polaków. Następna okazja będzie w 2016 roku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3801786,68870,ta-liczba-zaskoczyla-wszystkich

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.pb.pl/3801786,68870,ta-liczba-zaskoczyla-wszystkich