Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ukraina: przygotowania do szturmu na Donieck i Ługańsk

Świat

O opuszczenie miejscowości zajętych przez promoskiewskich separatystów zaapelowała wczoraj Rada Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO) Ukrainy i wyznaczyła korytarze do ewakuacji cywilów z tych miejsc. Rzecznik RBNiO Andrij Łysenko ogłosił, że władze zorganizowały dwa punkty ewakuacji, jeden dla milionowego Doniecka i drugi dla półmilionowego Ługańska. Jak poinformował rzecznik, z Ługańska w ubiegłym tygodniu wydostało się tysiąc osób. Według nieoficjalnych informacji siły rządowe przygotowują szturm dwóch największych miast zajętych przez prorosyjskie ugrupowania.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1194679,%E2%80%8BUkrainskie-wojska-szykuja-szturm-na-Donieck-Apel-do-cywilow-opusccie-miejsca-walk

Udostępnij

Rosja: manewry wojsk lądowych i lotnictwa przy granicy

Świat lotnictwo manewry rosja ukraina wojska lądowe

Ćwiczenia wojskowe z udziałem ponad stu samolotów rozpoczęły się dziś przy granicy z Ukrainą, poinformował rzecznik rosyjskich sił powietrznych pułkownika Igora Klimow za pośrednictwem agencja Interfax. Ma to być „pierwsza sesja z serii ćwiczeń w celu zwiększenia jedności sił powietrznych w tym roku”. Według zapowiedzi rzecznika manewry trwać będą do 8 sierpnia.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/466211,ekspert-rosyjskie-manewry-to-test-dla-zachodu.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-Nauka+%28RSS+-+Dziennik+-+Nauka%29

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/466211,ekspert-rosyjskie-manewry-to-test-dla-zachodu.html?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Dziennik-Nauka+%28RSS+-+Dziennik+-+Nauka%29