Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Niemcy: Rheinmetall musi zerwać kontrakt z Rosją

Gospodarka

Niemiecki rząd cofnął pozwolenie na dostawę do Rosji nowoczesnego centrum szkolenia bojowego, poinformował dziś niemiecki dziennik „Sueddeutsche Zeitung”. Wydanie pozwolenia koncernowi zbrojeniowemu Rheinmetall wstrzymał wicekanclerz oraz minister gospodarki i technologii Niemiec Sigmar Gabriel w marcu, w reakcji na aneksję Krymu. Od tego czasu rząd niemiecki prowadził negocjacje z Rheinmetallem w sprawie znalezienia kompromisowego wyjścia, bo firma już podpisała kontrakt. Do porozumienia nie doszło.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16308633/berlin-zablokowal-kontrakt-zbrojeniowy-z-rosja-rzad-idzie-dalej-niz-sankcje

Udostępnij

Unijne sankcje uziemiły rosyjskie linie Dobrolot

Gospodarka dobrolot Krym linie lotnicze rosja sankcje

Zawieszają od dziś loty na wszystkich trasach rosyjskie linie lotnicze Dobrolot, które miały konkurować z zachodnimi tanimi liniami. Unijne firmy wycofały się z ubezpieczenia rejsów, obsługi technicznej samolotów, kredytowania ich zakupów, a także przedstawiania danych nawigacyjnych. Firma, której utworzenie rząd rosyjski ogłaszał jesienią ubiegłego roku, a pierwszy lot wykonała niecałe dwa miesiące temu na Krym, została objęta sankcjami. Jej główną działalnością było przewożenie Rosjan na Krym po jego aneksji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje;wobec;rosji;oto;pierwsze;efekty,1,0,1593345.html

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/sankcje;wobec;rosji;oto;pierwsze;efekty,1,0,1593345.html