Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjski wojskowy samolot obserwacyjny lata nad Polską

Polska

Rosyjski samolot obserwacyjny An-30B będzie latać nad Polską od dziś do piątku. Loty obserwacyjne odbywają się na podstawie międzynarodowego Traktatu o Otwartych Przestworzach, który umożliwia wzajemną kontrolę potencjału obronnego i działalności wojskowej . Polscy obserwatorzy latali nad Rosją i Białorusią na przełomie marca i kwietnia. Traktat o Otwartych Przestworzach (Open Skies) został podpisany w 1992 r. przez 25 państw w Helsinkach. Polska ratyfikowała go w 1995 r. Obecnie stronami traktatu są 34 państwa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3528971,rosyjski-samolot-obserwacyjny-an30b-bedzie-latal-nad-polska-zaczyna-w-poniedzialek,id,t.html

Udostępnij

Burze i ulewy: 1100 interwencji strażaków

Polska burza strażacy ulewa wiatr

Najczęściej strażacy wzywani byli w Wielkopolsce, bo aż 430 razy. Burze i ulewne deszcze powodowały podtopienia domów, zalanie piwnic. W wielu miejscach wiatr łamał i wywraca;l drzewa. W Zachodnipomorskiem oprócz strażaków skutki burz usuwali energetycy i kolejarze, bo wiatr niszczył linie energetyczne i zrywał sieci trakcyjne.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=d2BX4dlW7_w

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pracowita-noc-strazakow-ponad-1000-interwencji-po-nawalnicac,nId,1479417

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-pracowita-noc-strazakow-ponad-1000-interwencji-po-nawalnicac,nId,1479417