Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Bitcoiny wykorzystują przestępcy i terroryści

Finanse

– Niestabilny, nieuregulowany i wykorzystywany do nielegalnych transakcji – tak mówi o bitcoinie Łukasz Zembik z Forex-University. Komisja Nadzoru Finansowego ostrzega przez transakcjami w bitcoinach. Generalny Inspektor Informacji Finansowej prowadzi postępowanie w sprawie prania brudnych pieniędzy z wykorzystaniem bitcoinów. O problemach z kryptowalutą, której popularność rośnie i którą można płacić w rosnącej liczbie miejsc pisze szczegółowo portal wp.pl.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033701,title,Inwestycje-w-bitcoiny-juz-tylko-dla-odwaznych-i-ryzykantow,wid,16796071,wiadomosc.html?ticaid=113345

Udostępnij

Portugalia: rząd przyznał bankowi 4,9 mld euro

Finanse banco esprito santo bank Komisja Europejska portugalia

Po ogłoszeniu w piątek przez Banco Espirito Santo (BES) straty 3,6 mld euro w pierwszym kwartale tego roku i spadku cen jego akcji na giełdzie o 75 proc,. rząd Portugalii zdecydował ratować bank. Komisja Europejska zgodziła się na wsparcie banku. Ogłoszony właśnie plan ratowania BES przewiduje podzielenie go: Novo Banco przejmie aktywa nie przynoszące strat i drugą jednostkę, w której znajda się gorsze aktywa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16308589/49-mld-euro-na-ratowanie-banku-portugalski-gigant-przetrwa

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16308589/49-mld-euro-na-ratowanie-banku-portugalski-gigant-przetrwa