Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Astronomia: gejzery na księżycu Saturna

Nauka i Technologie

Gejzery odkryte przez astronomów z Instytutu Nauk o Kosmosie w Kolorado na księżycu Saturna Enceladusie wywołały falę spekulacji na temat życia poza ziemią. 101 gejzerów wyrzuca parę wodną, kryształki lodu i cząstki organiczne spod zamarzniętej powierzchni księżyca. Gejzery odkryte zostały na zdjęciach zrobionych przez sondę kosmiczną Cassini.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/1193903,Ponad-sto-gejzerow-na-ksiezycu-Saturna

Udostępnij

Kratery na Syberii to wynik emisji metanu

Nauka i Technologie kratery metan rosyjska akademia nauk syberia

Taką hipotezę uznali za najprawdopodobniejszą rosyjscy uczeni uczestniczący w ekspedycji Rosyjskiej Akademii Nauk, która 16 lipca zbadała kratery; pisaliśmy o tym przedwczoraj. Pojawiające się od kilku tygodni na Syberii okrągłe kratery dotąd uznawane były za ślady upadku meteorytu albo wybuchów gazu. Zdaniem archeologa z Centrum Naukowego Badań Arktyki Andrieja Plechanowa obserwowany od kilku lat wzrost temperatury wiecznej zmarzliny wywołuje potężne emisje metanu, a kratery są ich śladem.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wolnemedia.net/nauka/niezwykle-kratery-wywoluja-hydraty-metanu/

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wolnemedia.net/nauka/niezwykle-kratery-wywoluja-hydraty-metanu/