Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Tunezja: niewielkie jezioro pojawiło się na pustyni

Nieistotne

Jezioro ma około hektara powierzchni, przed dwoma tygodniami odkryli je pasterze 25 kilometrów od miasta Kafsa. Najpierw woda w jeziorze była przejrzysta, ale bardzo szybko rozwinęły się w niej glony. Jezioro mogło powstać albo w wyniku wypłynięcia na powierzchnię wód gruntowych, albo też w wyniku deszczów. Władze Kafsy obawiają się, że woda jeziora jest skażona radioaktywnie, bo leży ono na terenie złóż fosforanów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103086,16423670,Tajemnicze_jezioro_pojawilo_sie_na_pustyni_w_Tunezji_.html

Udostępnij

Upały: lasy znów będą płonąć

Nieistotne lasy lasy państwowe pożar pożar lasu

Duże zagrożenie pożarowe panuje w lasach woj. pomorskiego, zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, w reszcie kraju zagrożenie jest małe, ale może wzrosnąć w wyniku upałów. Do końca lipca w lasach w całej Polsce wybuchło w tym roku prawie 3700 pożarów. Po Portugalii i Hiszpanii nasz kraj jest na trzecim miejscu w Europie pod względem częstotliwości pożarów w lasach. Rocznie na ochronę przeciwpożarową i na walkę z ogniem Lasy Państwowe wydają 90 mln zł.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Duze-zagrozenie-pozarowe-w-lasach-min-Pomorza-i-Wielkopolski,wid,16793650,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1034079,title,Duze-zagrozenie-pozarowe-w-lasach-min-Pomorza-i-Wielkopolski,wid,16793650,wiadomosc.html