Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Indeks Big Maca: złoty nadal za słaby w stosunku do euro i dolara

Gospodarka

Według aktualnego Indeksu za Big Maca w Polsce płacimy $3, podczas gdy w strefie euro kosztuje on $4,95, a w USA $4,80. Najdroższa jest Norwegia ($7,76), a najtańsza Ukraina ($1,63), ale głównie z powodu wojny.

Indeks Big Maca opiera się na założeniu, że zrobienie Big Maca jest dobrym koszykiem dóbr i usług, więc na jego podstawie można porównywać siłę nabywczą w różnych krajach, która powinna się wyrównywać na całym świecie.

Zgodnie z tą teorią, euro powinno kosztować 2,5PLN, a dolar 1,92PLN. W porównaniu do pensji i tak płacimy za Big Maca mniej niż w strefie euro (o 20%) iw USA (o 6%).

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-Indeks-Big-Maca-zloty-jak-juan-7217000.html

Udostępnij

Firma Procter & Gamble Co. pozbywa się 100 marek

Gospodarka marka Procter & Gamble Co.

W firmie zostanie od 70 do 80 marek, w ciągu ostatnich trzech lat dawały 90 proc. sprzedaży firmy i przynosiło ponad 95 procent zysków, ogłosił w piątek prezes A. G. Lafley. Spośród wytypowanych do pozostawienia, 23 marki przynoszą sprzedaż na poziomie od miliarda do 10 miliardów dolarów, a większość pozostałych daje sprzedaż rzędu 100 do 500 milionów dolarów. Najważniejsze marki firmy to seria detergentów Tide, pieluszki Pampers, pasta do zębów Crest i maszynki do golenia Gillette.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/procter-gamble-zlikwiduje-100-swoich-marek/z5swl

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/procter-gamble-zlikwiduje-100-swoich-marek/z5swl