Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Manifestanci chcą rosyjskich sił pokojowych na Ukrainie

Świat

O wysłanie sił pokojowych na Wschodnią Ukrainę, określaną jako Noworosja, apelowali wczoraj do prezydenta Rosji Władmimira Putina uczestnicy manifestacji w Moskwie. Wśród kilkuset manifestantów byli separatyści przybyli z Doniecka. Siły porządkowe nie interweniowały.
Równocześnie z Rosji nadeszły informacje o nakazie władz skierowanym do rolników terenów graniczących z Ukrainą o obowiązkowym zakończeniu prac żniwnych do dziś.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wojna;na;ukrainie;rosjanie;chca;pokoju,185,0,1593017.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne

Udostępnij

Izrael wycofuje wojska lądowe ze Strefy Gazy

Świat Izrael strefa gazy wojna

Poinformowały o tym dziś dwie izraelskie telewizje. Rzecznik armii izraelskiej odmówił agencji Reutera komentarza w tej sprawie, ale w oficjalnym komunikacie dla Palestyńczyków wojsko poinformowało, że ludzie, którzy uciekli przed walkami z miasta Bejt Lahija na północy Strefy i sąsiedniego al-Atatra , mogą już zacząć wracać do domów. Według świadków, na których powołuje się agencja AFP, izraelskie siły wycofały się także z okolic Chan Junis na południu Strefy Gazy. W wyniku izraelskiej ofensywy, która rozpoczęła się 8 lipca, zginęło ponad 1600 Palestyńczyków oraz 63 Izraelczyków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-izrael-wycofal-czesc-wojsk-ze-strefy-gazy-to-koniec-ofensywy,nId,1479201

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-izrael-wycofal-czesc-wojsk-ze-strefy-gazy-to-koniec-ofensywy,nId,1479201