Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kratery na Syberii to wynik emisji metanu

Nauka i Technologie

Taką hipotezę uznali za najprawdopodobniejszą rosyjscy uczeni uczestniczący w ekspedycji Rosyjskiej Akademii Nauk, która 16 lipca zbadała kratery; pisaliśmy o tym przedwczoraj. Pojawiające się od kilku tygodni na Syberii okrągłe kratery dotąd uznawane były za ślady upadku meteorytu albo wybuchów gazu. Zdaniem archeologa z Centrum Naukowego Badań Arktyki Andrieja Plechanowa obserwowany od kilku lat wzrost temperatury wiecznej zmarzliny wywołuje potężne emisje metanu, a kratery są ich śladem.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wolnemedia.net/nauka/niezwykle-kratery-wywoluja-hydraty-metanu/

Udostępnij

EmDrive napęd mikrofalowy działa, choć nawet NASA nie wie jak

Nauka i Technologie emdrive napęd kosmiczny NASA Rogera Shawyera

Pozornie łamiący zasadę zachowania pędu silnik EmDrive został zaprezentowany w 2001 roku przez Rogera Shawyera. W 2013 roku jego istnienie potwierdzili chińscy uczeni, a teraz NASA.

Rezultaty badań potwierdzających działanie napędu mikrofalowego przedstawiła w minionym tygodniu grupa naukowców z centrum kosmicznego Johnsona na konferencji w Cleveland (Joint Propulsion Conference). Napęd mikrofalowy to pomysł brytyjskiego wynalazcy Rogera Shawyera, który zbudował stożkowaty pojemnik na mikrofale i utrzymywał, że po zasileniu go elektrycznością uzyskał siłę ciągu taką, jaką daje spalanie paliwa rakietowego.

Jego doniesienie zostało skrytykowane, a napęd uznany za niemożliwy. W zeszłym roku działanie napędu potwierdził zespół profesora astronautyki i teorii napędu odrzutowego na politechnice w Xi’an w środkowych Chinach Yang Juana. Jeśli rzeczywiście napęd taki byłby możliwy, statki kosmiczne nie musiałyby zabierać paliwa, czerpiąc energie elektryczną z fotoogniw.

Łamanie zasady zachowania pędu stwierdzono z powodu możliwości generowania ciągu, mimo że system jest zamknięty.

Silnik wykorzystuje mikrofale, aby wytworzyć niewielką siłę ciągu, do 720 miliniutonów (jeden newton to siła jakiej trzeba użyć, żeby na dłoni utrzymać tabliczkę czekolady), potrzebując do tego mocy kilku kilowatów. Nawet cztery razy mniejsza siła wystarcza do skorygowania pozycji satelity, a stosowane obecnie silniki jonowe potrzebują do tego 2 razy więcej energii. Według Shawyera siłę ciągu można powiększyć kilka tysięcy razy.

Naukowcy nie są pewni dlaczego silnik „łamie” zasadę pędu – jedna z teorii zakłada, że silnik i fale wewnątrz niego znajdują się w różnych układach odniesienia, więc mogą występować efekty relatywistyczne. Inna teoria mówi o powstawaniu i anihilacji materii i antymaterii. Wykluczono pomyłki, błędy pomiaru i działanie innych sił.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/NASA-Cannae-Drive-Guido-Fetta-EmDrive-silnik-relatywistyczny,20773

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://kopalniawiedzy.pl/NASA-Cannae-Drive-Guido-Fetta-EmDrive-silnik-relatywistyczny,20773