Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Utylizacja elektrośmieci w Polsce to w 40 proc. fikcja

Gospodarka

Polsce grożą olbrzymie kary za nieszczelny system przetwarzania starego sprzętu RTV i AGD, pisze Polskie Radio na stronie internetowej. Według dokumentów Polska przestrzega unijnych norm dotyczących utylizacji elektrośmieci, ale około 40 proc. to dokumenty fikcyjne. Bardziej opłaca się brać pieniądze za utylizację i wyrzucać zużyty sprzęt na wysypiska, niż go przetwarzać. Oprócz strat skarbu państwa sytuacja ta grozi wysokimi karami w razie unijnej kontroli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1192833,Elektroprzekrety-na-papierze

Udostępnij

Białoruś: nowe ograniczenia wwożenia towarów z Polski

Gospodarka białoruś cła granica handel

Im częściej ktoś przejeżdża przez granicę, tym mniej towarów będzie mógł wwieźć czy wnieść od dziś na Białoruś. Jeśli ktoś wjeżdża rzadziej niż co 3 miesiące będzie mógł wwieźć bez cła towary osobistego użytku o wartości do 1500 euro i o wadze do 50 kg, w tym najwyżej 3 l alkoholu i 200 sztuk papierosów. Jeśli częściej, może odtąd wwieźć do 10 kg towarów, a jeśli częściej niż co 7 dni – do 5 kg, w tym najwyżej 1 litr alkoholu. Białorusini kupują w Polsce i na Litwie towary przemysłowe, sprzęt gospodarstwa domowego i artykuły żywnościowych, znacznie tańsze niż na Białorusi. Wielu Polaków i Białorusinów utrzymuje się z drobnego transgranicznego handlu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/75/921/Artykul/1192958,Bialorus-nowe-normy-przewozu-towarow-przez-granice-Zablokuja-zakupy-w-Polsce-i-na-Litwie

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/75/921/Artykul/1192958,Bialorus-nowe-normy-przewozu-towarow-przez-granice-Zablokuja-zakupy-w-Polsce-i-na-Litwie