Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Pół miliona osób w tym roku na przystanku Woodstok

Nieistotne

Koncerty dla nich zagrało ponad 70 zespołów. Poza tym odbyło się wiele imprez niemuzycznych. Przystanek Woodstock skończył się około godziny trzeciej ostatniej nocy koncertem niemieckiego zespołu The Bosshoss. Policja zanotowała ponad 100 drobnych spraw, najpoważniejsze to 27 zgłoszeń kradzieży mienia i dokumentów oraz 76 przypadków posiadania narkotyków.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75475,16405424,_Woodstock_nie_musi_bronic_sie_muzyka____Jechac__Tylko.html

Udostępnij

Światowe media o akcji „Jedz jabłka, postaw się Putinowi”

Nieistotne embargo jabłka polska putin rosja

Gazety, telewizje i portale informacyjne z całego świata, m.in. z Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Australii, Niemiec i USA opowiadają o polskiej spontanicznej akcji „Postaw się Putinowi – jedz jabłka i pij cydr #jedzjabłka”. „Polacy odpowiadają z humorem na rosyjskie embargo” – pisze hiszpański dziennik „El Mundo”, australijski kanał telewizyjny CBC przytacza tweeta: „Jedno jabłko dziennie będzie trzymać Putina z daleka”, niemiecki „Deutsche Welle” podaje, że do akcji dołączają dziennikarze, politycy i celebryci, o akcji piszą też amerykański portal „Yahoo News”, francuskie wydanie „Huffington Post”, telewizja TVinfor i portal „20minutes” i dziesiątki, jeśli nie setki innych mediów.
W 2013 roku Polska wyeksportowała do Rosji ponad 804 tysięcy ton produktów z sektora owoców i warzyw o wartości blisko 336 milionów euro. Straty wynikające z wprowadzonego przez Rosję embarga mogą wynieść około 500 milionów euro.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Swiat+zaintrygowany+jablkowym+protestem+Polakow+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=23860

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://londynek.net/wiadomosci/Swiat+zaintrygowany+jablkowym+protestem+Polakow+wiadomosci+news,/wiadomosci/article?jdnews_id=23860