Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Milion zł odszkodowania dla następcy prawnego Optimusa

Gospodarka

1 090 tys. złotych odszkodowania ma dostać firma CD Projekt, która była następcą prawnym Optimusa, zdecydował sąd w Krakowie. Firma żądała ponad 35 milionów. Optimus SA był największą polską firmą produkującą sprzęt komputerowy. Został zlikwidowany w 2000 roku przez urzędy skarbowe na polityczne zlecenie. Decyzje urzędów sąd następnie uznał po latach za niezgodne z prawem, ale tymczasem Optimus przestał istnieć. Założyciel Optimusa Roman Kluska zajął się hodowlą owiec.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-ponad-milion-odszkodowania-za-bledy-ws-optimusa,nId,1479000

Udostępnij

Odbiorcy gazu od dziś płacą za energię, a nie za objętość

Gospodarka gaz rozliczenia urząd regulacji energetyki

Postawą rozliczeń będzie dostarczona energia wyrażona w kilowatogodzinach (kWh), a nie, jak dotąd, objętość gazu mierzona w metrach sześciennych (m3), poinformował prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Maciej Bando. URE zapewnia, że nowe zasady nie wpłyną na wysokość opłat od odbiorców gazu. Celem zmiany sposobu rozliczeń w transakcjach gazem jest dostosowanie Polski do międzynarodowych standardów. Polska była jedynym krajem, który rozliczał transakcje gazem na podstawie objętości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/813678,od-dzis-zmiany-w-rozliczaniu-zuzycia-gazu-kwh-zamiast-w-m3.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/813678,od-dzis-zmiany-w-rozliczaniu-zuzycia-gazu-kwh-zamiast-w-m3.html