Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Strefa Gazy: trzydniowy rozejm trwał cztery godziny

Świat

Hamas wystrzelił w kierunku Izraela co najmniej cztery rakiety. Izrael ostrzelał z czołgów okolice miasta Rafah na południu Strefy Gazy. Zaczęły się intensywne walki, w których miało zginąć 40 osob. Po czterech godzinach izraelska armia poinformowała, że wznawia działania zbrojne w Gazie. Zaakceptowany przez Hamas i rząd Izraela trzydniowy rozejm miał pozwolić na pomoc humanitarną mieszkańcom Gazy. Według informacji palestyńskich w wojnie w Strefie Gazy od 8 lipca zginęło ponad 1440 Palestyńczyków, w większości cywili. Izrael stracił 61 żołnierzy i trzech cywili.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1192314,Koniec-rozejmu-w-Strefie-Gazy-Trwa-intensywna-wymiana-ognia

Udostępnij

Epidemia w Afryce: Europa się boi, USA wysyła lekarzy

Świat Afryka ebola Europa USA

Do państw Afryki Zachodniej ogarniętych epidemią gorączki krwotocznej wywołanej wirusem Ebola przyjechać ma 50 specjalistów z USA. WHO przeznaczyło na walkę z nią 100 mln dol. Francja, Wielska Brytania i Hong Kong podjęły specjalne środki ostrożności. Na chorobę spowodowaną wirusem Ebola zmarło w Gwinei 339 osób w Sierra Leone 233 osoby, a w Liberii 156 i w Nigerii 1 osoba. Gorączka krwotoczna wywołana przez wirus Ebola dotąd powodowała śmierć 90 procent osób zakażonych wirusem, w czasie tej epidemii śmiertelność wynosi około 60 procent.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ebola-europa-zachodnia-w-stanie-podwyzszonego-alertu,nId,1478088

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-ebola-europa-zachodnia-w-stanie-podwyzszonego-alertu,nId,1478088