Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Odbiorcy gazu od dziś płacą za energię, a nie za objętość

Gospodarka

Postawą rozliczeń będzie dostarczona energia wyrażona w kilowatogodzinach (kWh), a nie, jak dotąd, objętość gazu mierzona w metrach sześciennych (m3), poinformował prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) Maciej Bando. URE zapewnia, że nowe zasady nie wpłyną na wysokość opłat od odbiorców gazu. Celem zmiany sposobu rozliczeń w transakcjach gazem jest dostosowanie Polski do międzynarodowych standardów. Polska była jedynym krajem, który rozliczał transakcje gazem na podstawie objętości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/813678,od-dzis-zmiany-w-rozliczaniu-zuzycia-gazu-kwh-zamiast-w-m3.html

Udostępnij

Od kilku lat owoce nie były tak tanie

Gospodarka owoce skup Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Za porzeczki skupy płacą po 50 groszy za kilogram; przed dwoma laty cena wynosiła 4 zł. Wiśnie sadownicy sprzedają po 1,1 zł; dwa lata temu dostawali 3,50 zł za kilogram. Według prognoz jabłka kosztować będą w skupach 1,20 zł za kilogram, ale przewidywania opracowane były przed ogłoszeniem rosyjskiego embarga. Niskie ceny owoców eksperci tłumaczą splotem kilku okoliczności: urodzaju, dużych zapasów, niewielkiego popytu. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta zapewnia, że wbrew zarzutom sadowników i plantatorów nie ma żadnej zmowy cenowej między firmami, które skupują owoce.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/465934,ceny-owocow-najnizsze-od-lat-tanie-porzeczki-wisnie-truskawki-maliny-jablka.html

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/465934,ceny-owocow-najnizsze-od-lat-tanie-porzeczki-wisnie-truskawki-maliny-jablka.html