Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Mimo przeszkód około 1,7 mln osób wybrało OFE

Finanse

Ostatniego dnia składania deklaracji strona internetowa nie działała, psuły się automaty przyjmujące deklaracje wyboru OFE. Złożyło je ok. 1,7 mln osób, poinformował dziś prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Zbigniew Derdziuk. Decyzję podejmowało około 14 mln osób; jeśli ktoś wybierał OFE musiał do wczoraj przesłać ZUS-owi specjalną deklarację. Ponownie wybierać między OFE a ZUS-em można będzie za dwa lata, a potem co cztery lata.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/3165/Artykul/1192112,Prezes-ZUS-na-OFE-zdecydowalo-sie-ok-17-mln-osob

Udostępnij

Zostali w ZUS-ie, bo nie mogli się zalogować

Finanse epuap ofe ZUS zus czy ofe

Tysiące Polaków nie mogło wysłać wczoraj przez Internet wniosku o pozostanie w Otwartych Funduszach Emerytalnych, bo strona, na której można było to zrobić nie działała wcale albo logowanie trwało kilka godzin. Termin minął o północy. System czyli Elektronicznej Platformy Administracji Publicznej (ePUAP) zawiódł. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji część winy zrzuca na internautów, którzy odwlekali decyzję do ostatniej chwili i zapewnia, że za kilka miesięcy system będzie lepiej działać. Obszernie pisze o tym „Puls Biznesu” w płatnym serwisie.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/813598,kompromitacja-systemu-epuap-zablokowal-wysylanie-zgloszen-do-ofe.html

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/813598,kompromitacja-systemu-epuap-zablokowal-wysylanie-zgloszen-do-ofe.html