Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Zostali w ZUS-ie, bo nie mogli się zalogować

Finanse

Tysiące Polaków nie mogło wysłać wczoraj przez Internet wniosku o pozostanie w Otwartych Funduszach Emerytalnych, bo strona, na której można było to zrobić nie działała wcale albo logowanie trwało kilka godzin. Termin minął o północy. System czyli Elektronicznej Platformy Administracji Publicznej (ePUAP) zawiódł. Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji część winy zrzuca na internautów, którzy odwlekali decyzję do ostatniej chwili i zapewnia, że za kilka miesięcy system będzie lepiej działać. Obszernie pisze o tym „Puls Biznesu” w płatnym serwisie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/813598,kompromitacja-systemu-epuap-zablokowal-wysylanie-zgloszen-do-ofe.html

Udostępnij

Argentyna zbankrutowała

Finanse argentyna Axel Kicillof bankructwo niewypłacalność

Niepowodzeniem zakończyły się negocjacje z wierzycielami, a Argentyna zbankrutowała, ogłosił minister gospodarki Argentyny, Axel Kicillof.

Argentyna nie jest w stanie spłacić 1,5 mld dolarów długów, a wierzyciele – fundusze hedgingowe – nie zgodziły się na renegocjację warunków spłaty.

Rezerwy walutowe Argentyny zmalały w ciągu 3 lat o 15 mld dolarów, inflacja wynosi 40 proc., a według prognoz sprzed ogłoszenia bankructwa gospodarka skurczy się w tym roku o 1,5 proc. Bankructwo może doprowadzić do dalszego wzrostu inflacji i osłabić walutę.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.businessinsider.com/argentina-default-2014-7

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.businessinsider.com/argentina-default-2014-7