Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Rosyjscy naukowcy badają kratery odkryte na Syberii

Nauka i Technologie

Nie wyglądają one na dzieło człowieka, lecz jednocześnie trudno uwierzyć, że to dzieło przyrody – stwierdził badacz z rosyjskiego Centrum Studiów Arktycznych i Instytutu Kriosfery Rosyjskiej Akademii Nauk po zbadaniu pierwszego z kraterów odkrytych na Syberii. Mieszkańcy Syberii znaleźli okrągłe trzy kratery na Półwyspie Jamalskim i na Półwyspie Tajmyrskim. Krater zbadany przez naukowców ma 70 metrów głębokości, a na jego dnie znajduje się zamarznięte jezioro. Mieszkańcy wioski Antipajuta twierdzą, że przed pojawieniem się krateru dwa tygodnie temu widać było dym, a potem doszło do jasnego błysku jak przy wybuchu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.sfora.pl/swiat/Zobacz-tajemnicze-dziury-w-ziemi-Nowe-odkrycie-a70448

Udostępnij

Studenci z Rzeszowa w finale Microsoft Imagine Cup

Nauka i Technologie face controller microsoft imagine cup politechnika rzeszowska studenci

Sterować komputerem za pomocą ruchów głowy i ust potrafi system „Face Controller” opracowany przez czworo studentów z Politechniki Rzeszowskiej. Sylwia Perykasza, Norbert Pisz, Daniel Pomianek i Tomasz Pleśniak wspierani przez mentora Tomasza Kapuścińskiego i grafika Piotra Wrotnego są wśród 13 finalistów największej w świecie olimpiady technologicznej. Ich projekt „Power of Vision”, którego częścią jest oprogramowanie „Face Controller” ma pomóc ludziom sparaliżowanym kontaktować się z komputerem, a za jego pośrednictwem sterować innymi urządzeniami. Jutro wieczorem czasu Polskiego podczas gali w Seattle jury konkursu ogłosi zwycięzców.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nt.interia.pl/raport-imaginecup2014/finalimaginecup/news-imagine-cup-2014-polscy-studenci-odmienia-zycie-niepelnospra,nId,1477603

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://nt.interia.pl/raport-imaginecup2014/finalimaginecup/news-imagine-cup-2014-polscy-studenci-odmienia-zycie-niepelnospra,nId,1477603