Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Koniec japońskiego embarga na import polskiej wołowiny

Polska

Japońskie embargo na wołowinę z całej Europy obowiązywało od 2001 roku, kiedy w Europie pojawiła się BSE zwana „chorobą szalonych krów”. Dotąd Japonia zniosła je dla dla Francji, Holandii i Irlandii. O zniesieniu embarga na polską wołowinę poinformowało dziś nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Rząd japoński ma ogłosić to jutro rano.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tvn24bis.pl/informacje,187/po-13-latach-japonia-znosi-embargo-na-polska-wolowine-znalezlismy-sie-w-ekskluzywnym-gronie,454973.html

Udostępnij

Film o Powstaniu Warszawskim na Stadionie Narodowym

Polska film powstanie warszawskie stadion narodowy

Ponad 10 tys. widzów, wśród nich prezydent Bronisław Komorowski oraz weterani powstania warszawskiego obejrzało wczoraj wieczorem film fabularny o Powstaniu Warszawskim „Miasto 44″ na Stadionie Narodowym w Warszawie. Reżyserem filmu jest Jan Komasa, autorem zdjęć Marian Prokop. W kinach „Miasto 44″ wyświetlane będzie od 19 września. Film zostanie też zaprezentowany w konkursie głównym o Złote Lwy na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni, który zacznie się 15 września.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16247760/to-byl-najwiekszy-pokaz-filmowy-w-historii-polski-miasto-44-na-stadionie-narodowym

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16247760/to-byl-najwiekszy-pokaz-filmowy-w-historii-polski-miasto-44-na-stadionie-narodowym