Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

KGHM: rozpoczęło się wydobycie w nowej kopalni w Chile

Gospodarka

Około 120 tys. ton miedzi, 50 mln funtów molibdenu i 60 tys. uncji złota rocznie ma docelowo wydobywać przez 20 lat kopalnia Sierra Gorda w Chile. Pierwsze odwierty badawcze przeprowadzone zostały 10 lat temu. Trwa nie tylko wydobycie, ale i produkcja koncentratu miedzi. Rozruch ma się zakończyć na początku przyszłego roku. Rozpoczęcie wydobycia opóźniło się z powodu kontrowersji prawnych dotyczących transportu urobku; informowaliśmy o nich 9 czerwca.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.wprost.pl/ar/460636/KGHM-uruchamia-nowa-kopalnie-Tempo-bylo-rekordowe/

Udostępnij

Prezydent Bronisław Komorowski zawetował ustawę

Gospodarka odrolnienie prezydent ustawa veto

Do ponownego rozpatrzenia przez Sejm skierował prezydent Bronisław Komorowski nowelizację ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych. Nowelizacja likwidowała nadzór Ministerstwa Rolnictwa nad odralnianiem w planach zagospodarowania przestrzennego najbardziej żyznych gruntów o powierzchni do 5 tys. metrów kwadratowych. Zdaniem prezydenta mogłaby ułatwić powstawania na gruntach rolnych klas I-III budowli o charakterze dominant krajobrazowych (np. kominów, silosów, elektrowni wiatrowych). Prezydent zamierza przedstawić własny projekt nowelizacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1190481,Prezydent-zawetowal-ustawe-likwidujaca-nadzor-nad-odralnianiem-gruntow

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1190481,Prezydent-zawetowal-ustawe-likwidujaca-nadzor-nad-odralnianiem-gruntow