Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Amazon płaci 12,50 zł we Wrocławiu i 13,00 zł w Poznaniu

Finanse

To wynagrodzenie brutto za godzinę przewidziane dla pracowników centrów logistycznych pod Wrocławiem i pod Poznaniem. Przy 40 godzinowym tygodniu pracy daje to nieco ponad 2000 zł brutto. Dodatkowo pracownik może dostać do 15 proc. premii, jest ubezpieczony na życie i ma zapewnioną opiekę zdrowotną opłaconą przez firmę. Płaca minimalna w Polsce wynosi w tym roku 1680 zł. W ubiegłym roku strajkowali pracownicy centrów Amazonu w Niemczech żądając wyższych stawek, które tam wynosiły od 10 do 12 euro.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Tyle-Amazon-bedzie-placil-Polakom-7216976.html

Udostępnij

Piramida finansowa Emgoldex bezkarnie bierze po 540 euro

Finanse Komisja Nadzoru Finansowego piramida finansowa Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów złoto

obiecując za to sztabkę złota wartości 7 tys. euro, jeśli nakłoni się dwie inne osoby do wpłacenia. W rzeczywistości sztabkę dostanie ten, kto wpłaci, nakłoni dwóch naiwnych, którzy nakłonią po dwóch naiwnych, itd., aż w piramidzie znajdzie się trzydzieści osób. Każda z tych osób też może dostać sztabkę za 7 tys. euro, jeżeli itd… Emgoldeks zarejestrowany jest w Dubaju, ma tam wyłącznie skrytkę pocztową, drugą ma w Amsterdamie. Nie ma pracowników, zarządu, siedziby. Działalność piramidy badają Komisja Nadzoru Finansowego oraz Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, ale oszuści wciąż szukają i znajdują naiwnych.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3522881,emgoldex-bezkarne-ekspert-prokuratura-sie-zainteresuje-kiedy-bedzie-za-pozno,2,id,t,sa.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3522881,emgoldex-bezkarne-ekspert-prokuratura-sie-zainteresuje-kiedy-bedzie-za-pozno,2,id,t,sa.html