Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Raport NIK: w szkołach nasila się agresja i cyberprzemoc

Nieistotne

W polskich szkołach nasila się agresja słowna i fizyczna, a także przemoc w cyberprzestrzeni, informuje Najwyższa Izba Kontroli w raporcie „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży szkolnej”. Najwięcej przemocy zdarza się w gimnazjach. Inne patologie to palenie tytoniu, niszczenie mienia szkolnego, kradzieże na terenie szkoły i nadużywanie alkoholu (10 proc.). W badaniach, na których NIK oparł raport wzięło udział ponad 2,3 tys. uczniów i około tysiąca nauczycieli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-alarmujacy-raport-nik-na-temat-szkol-za-duzo-przemocy-slowne,nId,1475840

Udostępnij

Ukarany reżyser zgłosił się więzienia, nie wpuścili go

Nieistotne grzegorz braun proces sąd więzienie

Ukarany tygodniowym aresztem za to, że w proteście opuścił salę podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu został Grzegorz Braun. Zgodnie z prawem zgłosił się więc do wrocławskiego więzienia, żeby odbyć karę. Władze więzienia odmówiły jednak osadzenia go twierdząc, że nie dostały żadnych dokumentów w jego sprawie. Proces Grzegorza Brauna oskarżonego o pobicie pięciu policjantów trwa już szósty rok. – Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka – skomentował proces Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/32080-grzegorz-braun-ukarany-aresztem.html#.U9XmR0DCoSs

Polacy trzymają pieniądze w domu. Lokaty oferują 5% w skali roku.

Oferty Bank BPH deflacja getin bank idea bank inflacja lokata happy lokata komfort oszczędzania lokata na start lokaty lokaty 2015 oszczędzanie pieniędzy

Średnia wartość oszczędności Polaka to 14.000 zł, ponad połowę wszystkich oszczędności Polaków ma grupa 10% najbogatszych a ponad 60% ludzi nie ma żadnych oszczędności, wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Banku Millenium.

Mniej niż 10% Polaków trzymających oszczędności w bankach korzysta z lokat, większość oszczędności jest przechowywana na niżej oprocentowanych kontach oszczędnościowych lub na kontach bez żadnego oprocentowania a 35% z nas trzyma oszczędności w domu w gotówce. Tymczasem na rynku jest sporo lokat dających 5% w skali roku co przy zerowej inflacji oznacza realne oprocentowanie na poziomie 5%. Przedstawiamy kilka takich ofert:

Idea Bank – Lokata Happy

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • minimalny czas: 3 miesiące
 • minimalna kwota: 1000 zł
 • nie trzeba mieć konta osobistego w Idea Bank
 • dostępna przez Internet

Bank BPH – Lokata Komfort Oszczędzania

 • oprocentowanie: 5,00% w skali roku
 • czas trwania: 6 miesięcy
 • oferta dostępna z jednorazową inwestycją w ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy
 • dodatkowo 3% na Koncie Oszczędnościowym dla środków do 50 000 zł

Getin Bank – Lokata na Start

 • oprocentowanie: 4,50% w skali roku
 • minimalny czas: 2 miesiące
 • minimalna kwota: 500 zł
 • zrywając lokatę przed czasem nie tracimy odsetek
 • dostępna przez Internet

Deflacja to przeciwieństwo inflacji, czyli spadek przeciętnego poziomu cen w gospodarce: za daną kwotę możemy kupić więcej produktów i usług. Deflacja przekłada się na wzrost siły nabywczej pieniądza, odsuwania w czasie zakupów oraz zmniejszenia opłacalności produkcji. Obecnie deflacja wiąże się przeważnie ze stagnacją gospodarczą, a ekonomiści za optymalną uważają niewielką inflację. Czytaj więcej o: deflacja».

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/32080-grzegorz-braun-ukarany-aresztem.html#.U9XmR0DCoSs