Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Raport NIK: w szkołach nasila się agresja i cyberprzemoc

Nieistotne

W polskich szkołach nasila się agresja słowna i fizyczna, a także przemoc w cyberprzestrzeni, informuje Najwyższa Izba Kontroli w raporcie „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży szkolnej”. Najwięcej przemocy zdarza się w gimnazjach. Inne patologie to palenie tytoniu, niszczenie mienia szkolnego, kradzieże na terenie szkoły i nadużywanie alkoholu (10 proc.). W badaniach, na których NIK oparł raport wzięło udział ponad 2,3 tys. uczniów i około tysiąca nauczycieli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-alarmujacy-raport-nik-na-temat-szkol-za-duzo-przemocy-slowne,nId,1475840

Udostępnij

Ukarany reżyser zgłosił się więzienia, nie wpuścili go

Nieistotne grzegorz braun proces sąd więzienie

Ukarany tygodniowym aresztem za to, że w proteście opuścił salę podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu został Grzegorz Braun. Zgodnie z prawem zgłosił się więc do wrocławskiego więzienia, żeby odbyć karę. Władze więzienia odmówiły jednak osadzenia go twierdząc, że nie dostały żadnych dokumentów w jego sprawie. Proces Grzegorza Brauna oskarżonego o pobicie pięciu policjantów trwa już szósty rok. – Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka – skomentował proces Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/32080-grzegorz-braun-ukarany-aresztem.html#.U9XmR0DCoSs

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/32080-grzegorz-braun-ukarany-aresztem.html#.U9XmR0DCoSs