Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Raport NIK: w szkołach nasila się agresja i cyberprzemoc

Nieistotne

W polskich szkołach nasila się agresja słowna i fizyczna, a także przemoc w cyberprzestrzeni, informuje Najwyższa Izba Kontroli w raporcie „Przeciwdziałanie zjawiskom patologii wśród dzieci i młodzieży szkolnej”. Najwięcej przemocy zdarza się w gimnazjach. Inne patologie to palenie tytoniu, niszczenie mienia szkolnego, kradzieże na terenie szkoły i nadużywanie alkoholu (10 proc.). W badaniach, na których NIK oparł raport wzięło udział ponad 2,3 tys. uczniów i około tysiąca nauczycieli.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-alarmujacy-raport-nik-na-temat-szkol-za-duzo-przemocy-slowne,nId,1475840

Udostępnij

Ukarany reżyser zgłosił się więzienia, nie wpuścili go

Nieistotne grzegorz braun proces sąd więzienie

Ukarany tygodniowym aresztem za to, że w proteście opuścił salę podczas rozprawy w Sądzie Rejonowym we Wrocławiu został Grzegorz Braun. Zgodnie z prawem zgłosił się więc do wrocławskiego więzienia, żeby odbyć karę. Władze więzienia odmówiły jednak osadzenia go twierdząc, że nie dostały żadnych dokumentów w jego sprawie. Proces Grzegorza Brauna oskarżonego o pobicie pięciu policjantów trwa już szósty rok. – Sprawa Grzegorza Brauna to szczególny przypadek. Podczas jego procesu sąd co najmniej trzykrotnie złamał konstytucję oraz Europejską Konwencję Praw Człowieka – skomentował proces Wiesław Johann, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/32080-grzegorz-braun-ukarany-aresztem.html#.U9XmR0DCoSs

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/32080-grzegorz-braun-ukarany-aresztem.html#.U9XmR0DCoSs