Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Spada wielkość wpłat na bankowe lokaty terminowe

Finanse

„W czerwcu saldo lokat zwiększyło się o 0,2 proc. (0,55 mld zł) w stosunku do maja, co znaczy, że większość przyrostu pochodzić mogła nie z nowych wpłat, a z odsetek od już założonych i przedłużanych na kolejne okresy depozytów”, pisze Forsal.pl. W końcu tego półrocza gospodarstwa domowe trzymały w bankach 556,5 mld zł, 283,2 mld zł znajdowało się na rachunkach bieżących, a pozostałe 273,3 mld zł na lokatach. Wpłaty na konta depozytowe spadały, choć przez całe pierwsze półrocze banki powoli podnosiły ich oprocentowanie.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://forsal.pl/artykuly/812358,coraz-mniej-pieniedzy-trafia-na-bankowe-lokaty.html

Udostępnij

Za lot samolotem AirBaltic można płacić bitcoinami

Finanse

To pierwsza linia lotnicza na świecie, która akceptuje kryptowalutę. Ceny lotów na stronie internetowej podawane są w euro, ale kasy przeliczają je na bitcoiny według aktualnego kursu. Poza tym rezerwacja odbywa się tak samo jak przy płaceniu tradycyjnymi walutami.

Udostępnij Komentarze

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze