Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Hamas zgodził się na nowy 24 godzinny rozejm

Świat

Przedłużenie rozejmu w Strefie Gazy o 24 godziny ogłosił dziś rano Izrael, Hamas, który kontroluje Gazę odrzucił rozejm i zaatakował rakietami terytorium Izraela. Wczesnym popołudniem rzecznik Hamasu Sami Abu Zuhri nieoczekiwanie oznajmił, że jego organizacja zgadza się na 24 godzinny rozejm humanitarny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-hamas-zgodzil-sie-na-rozejm-humanitarny,nId,1475463

Udostępnij

Ukraina: Mer Krzemieńczuka Ołeh Babajew zastrzelony

Świat ukraina zamach

Nieznani sprawcy zastrzelili w sobotę mera Krzemieńczuka Ołeha Babajewa. Dom mera Lwowa Andrija Sadowego został ostrzelany w nocy z piątku na sobotę z granatnika przeciwpancernego. Ołeh Babajew został zabity trzema strzałami z samochodu przejeżdżającego koło jego domu. Andrija Sadowego nie bylo w domu, kiedy nocą pocisk przeciwczołgowy „Mucha” uszkodził dach i okna budynku.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3519761,ukraina-mer-krzemienczuka-oleh-babajew-zastrzelony-na-ulicy-ostrzelano-tez-dom-mera-lwowa,id,t.html?cookie=1

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskatimes.pl/artykul/3519761,ukraina-mer-krzemienczuka-oleh-babajew-zastrzelony-na-ulicy-ostrzelano-tez-dom-mera-lwowa,id,t.html?cookie=1