Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Elektrownie wiatrowe: konflikt interesów, korupcja

Gospodarka

W co trzeciej gminie elektrownie wiatrowe zbudowane zostały na działkach należących do samorządowych polityków albo urzędników, informuje raport Najwyższej Izby Kontroli. Często władze samorządowe zgadzały się na budowę elektrowni wiatrowych w zamian za darowizny na rzecz gminy lub finansowanie gminnych przedsięwzięć. W żadnej z gmin nie prowadzono społecznych konsultacji. NIK zbadał okoliczności powstawania farm wiatrowych w latach 2009-2013.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/465540,nik-krytycznie-o-elektrowniach-wiatrowych.html

Udostępnij

Rosja: sankcje dla McDonalda

Gospodarka mcdonalds rosja sankcje

Sprzedaż niektórych potraw w restauracjach McDonald’s w Wielkim Nowogrodzie jest nielegalna, stwierdziła rosyjska służba ochrony konsumentów – Rospotriebnadzor. W trakcie kontroli w dwóch restauracjach Rospotriebnadzor stwierdził, że niektóre potrawy są „skażone mikrobami”, a wartość kaloryczna kilku innych dwu- albo trzykrotnie przewyższa rosyjskie normy. Kontrolerzy zakwestionowali Royal Cheeseburgera, Filet-o-Fish, Cheeseburgera i Chicken Burgera oraz lody i shaki. Restauracje mają zapłacić grzywnę wysokości 70 tysięcy rubli (około 6 tys. zł). W Rosji działa ok. 400 restauracji sieci McDonald’s.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Rosja-uderza-w-McDonalda-Hamburgery-beda-nielegalne,wid,16779716,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Rosja-uderza-w-McDonalda-Hamburgery-beda-nielegalne,wid,16779716,wiadomosc.html