Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Ponad 5 tys. osób zachorowało w tym roku na boreliozę

Polska

O blisko tysiąc osób więcej niż przed rokiem, informuje Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny. Borelioza jest przenoszona przez kleszcze. – Wczesne postaci choroby leczy się stosunkowo łatwo, np. poprzez dwutygodniową antybiotykoterapię – zapewnia prof. Andrzej Zieliński z Zakładu Epidemiologii NIZP-PZH. Nieleczona lub zbyt późno leczona borelioza prowadzi do nieodwracalnych zmian w układzie nerwowym, mięśniach, sercu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-wakacje-2014/fakty/news-rosnie-liczba-chorych-na-borelioze,nId,1475313

Udostępnij

Cena przestanie być wyłącznym kryterium w przetargach

Polska przetarg Sejm ustawa zamówienia publiczne

Firmy pracujące dla instytucji państwowych i samorządowych mają zatrudniać pracowników na etat. Te dwie zasady są najważniejsze w znowelizowanym prawie o zamówieniach publicznych, które wczoraj przyjął Sejm. Za uchwaleniem ustawy głosowało 295 posłów; nikt nie był przeciwko, a 148 posłów wstrzymało się od głosu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;zmienil;prawo;zamowien;publicznych;koniec;z;dyktatem;ceny,7,0,1588487.html

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/sejm;zmienil;prawo;zamowien;publicznych;koniec;z;dyktatem;ceny,7,0,1588487.html