Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Strefa Gazy: dziś rano zaczął się 12-godzinny rozejm

Świat

Rząd Izraela oraz palestyński Hamas kontrolujący Strefę Gazy zgodziły się na 12-godzinny rozejm dzięki mediacji ONZ. Według izraelskiego dziennika „Haarec” wstrzymanie ognia ma umożliwić uzupełnienie zapasów żywności, wody i leków oraz dostarczenie pomocy humanitarnej ludności Strefy Gazy. Ani rząd, ani Hamas nie godzą się natomiast na dłuższe zawieszenie broni i negocjacje pokojowe. Według Ministerstwa Zdrowia Strefy Gazy w ciągu 18 dni ataków Izraela zginęło 828 Palestyńczyków, a rannych zostało 5300. Według rządu po stronie Izraela zginęło 33 żołnierzy i 3 cywilów.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-izrael-i-hamas-przerwaly-ogien-na-12-godzin-to-gest-dobrej-w,nId,1475260

Udostępnij

Obalony prezydent schronił się na Białorusi przed więzieniem

Świat białoruś kirgistan prezydent wyrok

Na karę dożywotniego więzienia i konfiskatę majątku skazał zaocznie sąd w Biszkeku byłego prezydenta Kirgistanu Kurmanbeka Bakijewa za zorganizowania zabójstw 7 kwietnia 2010 roku. Siły bezpieczeństwa usiłowały wtedy stłumić demonstracje antyprezydenckie, zabijając ponad 80 osób, a raniąc od 300 do 1500. Kirgiska rządowa agencja informacyjna KirTAG poinformowała ponadto, że na karę dożywocia został skazany jego młodszy brat Żanysz Bakijew, który w czasie rewolucji był szefem Służby Ochrony Państwa, a syn byłego prezydenta Marat został skazany na 10 lat pozbawienia wolności. Prezydent Bakijew wraz z najbliższą rodziną uciekł z kraju i znalazł schronienie na Białorusi.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/465438,byly-prezydent-kirgistanu-kurmanbek-bakijew-skazany-na-dozywocie.html PPPPPPPP

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/465438,byly-prezydent-kirgistanu-kurmanbek-bakijew-skazany-na-dozywocie.html PPPPPPPP