Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Fałszywe maile z Poczty Polskiej: od środy 15 tysięcy

Nauka i Technologie

Maile z zawiadomieniem o przesyłce za pobraniem nie pochodzą od Poczty Polskiej. Zawierają złośliwe oprogramowanie, które instaluje się na komputerze. Odtąd przy każdym starcie systemu Windows uruchamia się, zbiera dane o systemie i przesyła je na zdalny serwer przestępców, informują eksperci z laboratorium Eest w Krakowie, którzy od środy zarejestrowali ponad 15 tys. taki maili.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Cyberprzestepcy-podszywaja-sie-pod-Poczte-Polska,wid,16777137,wiadomosc.html

Udostępnij

Fałszywy film z zestrzelenia Boeinga na Facebooku

Nauka i Technologie Facebook lajk likejacking oszustwo

Tytuł „Wyciekł film z zestrzelenia malezyjskiego Boeinga” i fotografia samolotu w barwach malezyjskich linii na Facebooku to dzieło oszustów, ostrzegają specjaliści. To sposób na wymuszanie od naiwnych użytkowników Facebooka „lajków”, wymuszanie opłat za obejrzenie nieistniejącego filmu, i umieszczenie na ich facebookowych tablicach informacji tak, jakby użytkownik dobrowolnie je udostępnił. Likejacking wykorzystuje wszelkie sensacyjne wydarzenia i tematy, teraz tragedię malezyjskiego samolotu, mówią specjaliści i dodają: nie klikać w takie wiadomości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Wyciekl-film-z-zestrzelenia-malezyjskiego-Boeinga,wid,16776574,wiadomosc.html?ticaid=11323e

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Wyciekl-film-z-zestrzelenia-malezyjskiego-Boeinga,wid,16776574,wiadomosc.html?ticaid=11323e