Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Norwegia: islamiści z Syrii przygotowują zamach

Świat

O tym, że islamscy fundamentaliści, powiązani z dżihadystami z Syrii planują zamach w Norwegii poinformowała szefowa Agencja Bezpieczeństwa Narodowego (PST) Benedicte Bjoernland, powołując się na „zagranicznego partnera”. W całej Norwegii zaostrzone zostały środki bezpieczeństwa, policja patroluje dworce i lotniska, jej funkcjonariusze mają przerwać urlopy. Według PST w walkach w Syrii po stronie islamskich powstańców walczy co najmniej 50 osób stale mieszkających w Norwegii. Połowa z nich miała wrócić już do kraju.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16171451/islamisci-moga-planowac-zamach-norwegia-w-stanie-gotowosci

Udostępnij

Strefa Gazy: albo blokada albo rozejm

Świat chaled meszal hamas Izrael rozejm strefa gazy

Na zawieszenie broni nie zgodzi się, nim Izrael nie zakończy blokady Strefy Gazy, przywódca radykalnego palestyńskiego Hamasu Chaled Meszal, gotów jest natomiast zaakceptować rozejm humanitarny, żeby ewakuować rannych i uchodźców. W wyniku izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy zginęło ponad 700 Palestyńczyków i 32 izraelskich żołnierzy. Izrael ogłosił blokadę strefy Gazy w roku 2006 po zbrojnym opanowaniu jej przez radykalny ruch Hamas i rozpoczęcie stamtąd rakietowego ostrzału.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/hamas-bedzie-blokada-nie-bedzie-rozejmu-zginelo-juz-ponad-700-palestynczykow,452755,s.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/hamas-bedzie-blokada-nie-bedzie-rozejmu-zginelo-juz-ponad-700-palestynczykow,452755,s.html