Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Trybunał w Strasburgu: Polska wiedziała o więzieniach CIA

Polska

Europejski Trybunał Praw Człowieka uznał dziś, że polskie śledztwo w sprawie tajnych więzień CIA było przewlekłe i nieefektywne. Polska współpracowała z CIA w przygotowaniu i realizacji operacji tajnych przesłuchań i przetrzymywania więźniów na swoim terytorium i powinna była posiadać wiedzę na ten temat, umożliwiając CIA przetrzymywanie skarżących na swoim terytorium, napisał Trybunał w uzasadnieniu wyroku. Oskarżający Polskę Abu Zubajda i an-Nashiri twierdzą, że w latach 2002-2003 byli torturowani przez CIA w tajnym więzieniu w Polsce. Nasze Ministerstwo Spraw Zagranicznych uznało wyrok za przedwczesny i zapowiedziało, że po zapoznaniu się z dokumentami rozważy odwołanie się.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/465351,wiezienia-cia-w-polsce-msz-o-wyroku-trybunalu-w-strasburgu.html

Udostępnij

Rząd odwołał wczoraj Rok Polski w Rosji i Rosji w Polsce

Polska rok polski w rosji rok rosji w polsce rząd

W roku 2015 w obydwóch krajach miały odbywać się imprezy kulturalne, prezentacje, wystawy, dyskusje, spotkania artystów. Celem miało być przezwyciężanie negatywnych stereotypów przez przybliżenie Polakom Rosji i Rosjanom Polski. Inicjatywa powstała 19 grudnia 2013 roku, kiedy roku ministrowie spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski i Rosji Siergiej Ławrow podpisali wspólną deklarację „Program 2020 w relacjach polsko-rosyjskich”. W kwietniu polskie MSZ informowało, że Rosja i Polska uzgodniły, że wymiar polityczny obchodów będzie zdecydowanie ograniczony.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16370360,Nie_bedzie_Roku_Rosji_w_Polsce.html

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75478,16370360,Nie_bedzie_Roku_Rosji_w_Polsce.html