Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

NASA opublikowała zdjęcie Morza Bałtyckiego z Kosmosu

Nauka i Technologie

Zdjęcie wykonali astronauci 15 czerwca 2014 roku o 20:03:48 czasu polskiego, kiedy stacja kosmiczna znajdowała się 406 kilometrów nad granicą Białorusi i Ukrainy. Międzynarodową Stację Kosmiczną można w tym tygodniu zobaczyć z Polski wcześnie rano.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75476,16370094,Zobacz_polskie_Wybrzeze_z_kosmosu.html

Udostępnij

Pierwsze seryjne auto z takim systemem bezpieczeństwa

Nauka i Technologie system bezpieczństwa volvo xc90

Elektroniczne systemy zabezpieczające przed wypadnięciem z drogi oraz zapobiegające kolizjom czołowym zastosowane zostały w nowym modelu Volvo XC90. Według producenta będzie to pierwszy na rynku seryjny samochód wyposażony w takie systemy. Auto wyposażone będzie w kilkanaście innych elektronicznych systemów bezpieczeństwa.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://superauto24.se.pl/auto/wiemy-wiecej-o-volvo-xc90-nowy-suv-bedzie-bezpieczny-jak-nigdy-dotad-wideo_413454.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://superauto24.se.pl/auto/wiemy-wiecej-o-volvo-xc90-nowy-suv-bedzie-bezpieczny-jak-nigdy-dotad-wideo_413454.html