Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Polacy wśród organizatorów unijnej misji na Ukrainie

Polska

Około 20 dyplomatów oraz urzędników z Polski zaproponował nasz rząd jako kandydatów do organizowania unijnej cywilnej misji na Ukrainie w ramach Wspólnej Polityki Bezpieczeństwa i Obrony Unii Europejskiej. Są to osoby znające się na problemach bezpieczeństwa wewnętrznego oraz mające doświadczenie w kontaktach z Ukrainą. Misja, której siedziba mieścić się będzie w Kijowie, ma szkolić milicjantów, pograniczników czy policję skarbową.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.rmf24.pl/raport-ukraina/fakty/news-warszawa-chce-wyslac-polakow-na-misje-na-ukrainie,nId,1473552

Udostępnij

Śledztwo w sprawie korupcji na Podkarpaciu

Polska Centralne Biuro Antykorupcyjne jan bury korupcja podkarpacie

– W szeregach władzy trwa panika. Materiał, który zgromadziła prokuratura, jest tak obszerny, że może wysadzić rząd. Tego już nie da się zamieść pod dywan – mówi informator „Gazety Polskiej. Codziennie.” Według szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika przeszukania u posla PO z Leżajska Zbigniewa Rynasiewicza a niedługo potem u szefa klubu PSL-u Jana Burego to skutek wielomiesięcznego śledztwa w sprawie korupcji na Podkarpaciu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/31954-podkarpacka-osmiornica-moze-wysadzic-rzad.html#.U89AOEDmftk

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://gpcodziennie.pl/31954-podkarpacka-osmiornica-moze-wysadzic-rzad.html#.U89AOEDmftk