Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Lawina błota i kamieni zalała Dolinę Vratną na Słowacji

Świat

Cztery osoby zginęły w lawinie kamieni i błota w Dolinie Vratnej na Słowacji, ratownicy Horskiej Zachrannej Sluzby ewakuowali około 120 osób. Jedna z największych atrakcji turystycznych Słowacji położona w masywie Małej Fatry jest odcięta od świata. Zniszczone jest schronisko, dolna stacja kolejki linowej, a jedyna droga dojazdowa jest nieprzejezdna. Woda, błoto i kamienie rozbiły kilkadziesiąt samochodów na parkingu.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://wyborcza.pl/1,75248,16363621,Dolina_Vratna_na_Slowacji_odcieta_od_swiata__W_lawinie.html

Udostępnij

Sikorski: jest decyzja; UE: pozostajemy gotowi do sankcji

Świat radosław sikorski rosja sankcje Unia Europejska

– Komisja Europejska ma zaproponować inteligentne, precyzyjnie skierowane sankcje, które mają wpływ na Rosję, przy minimalnych kosztach po naszej stronie – poinformował wczoraj w Brukseli minister Sikorski. – Są to sankcje w tych sektorach, w których już wprowadziły je nie tylko Stany Zjednoczone, ale także Kanada i Australia – wyjaśnił. Według ministra Sikorskiego decyzja zapadła na wczorajszym spotkaniu szefów dyplomacji państw UE. Oficjalny komunikat ze spotkania jest powściągliwszy, głosi jedynie, że UE „pozostaje gotowa do bezzwłocznego wprowadzenia pakietu dalszych poważnych restrykcji”.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1183865,-Sikorski-UE-przygotowuje-sankcje-wobec-Rosji-Czara-goryczy-sie-przelala

Dealerzy samochodowi oferują bezpłatne jazdy próbne

Oferty Alfa Romeo fiat Ford jazda próbna Lancia rynek samochodowy samochód Skoda Suzuki

Ponad 270.000 nowych samochodów zarejestrowano w Polsce od stycznia do października 2014, oznacza to wzrost o prawie 15% liczone rok do roku. Sprzedawcom samochodów zależy na zainteresowaniu klientów i budowaniu wizerunku marki. Osoby, które skorzystały z jazdy próbnej, nawet jeśli same nie kupią samochodu, opowiadają o nim znajomym.

 

Bezpłatne jazdy próbne na terenie całej Polski oferują między innymi:

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1183865,-Sikorski-UE-przygotowuje-sankcje-wobec-Rosji-Czara-goryczy-sie-przelala