Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Duże zapasy, wielki urodzaj, niskie ceny owoców

Gospodarka

W skupie 40 gr za kg porzeczek, a w detalicznej sprzedaży około 2 zł dostaje w Małopolsce właściciel plantacji. To mniej niż koszt zebrania owoców przez pracowników dniówkowych. Podobnie jest już z wiśniami, ceny skupu i sprzedaży detalicznej są w Małopolsce ponad dwa razy niższe od ubiegłorocznych. Ceny kształtuje urodzaj i zapotrzebowanie przetwórni. W tym roku przetwórnie mają już zapasy owoców, a urodzaj jest nadzwyczajny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3514157,owoce-za-bezcen-sadownicy-bankrutuja,id,t.html?cookie=1

Udostępnij

Coraz więcej towarów pod markami sieci handlowych

Gospodarka marka marka własna sieci handlowe

Polscy klienci coraz chętniej kupują produkty spożywcze sprzedawane pod własnymi markami wielkopowierzchniowych sklepów albo sieci handlowych. Specjaliści tłumaczą to podniesieniem jakości tych produktów przy cenie wciąż niższej od wyrobów markowych. Zmieniają się także kryteria wyboru towarów, jeszcze w 2008 roku była to przede wszystkim niska cena, teraz klienci coraz mniej chętnie kupują produkty tanie, ale niskiej jakości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1182773,W-jakim-kierunki-ewoluuja-marki-wlasne

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1182773,W-jakim-kierunki-ewoluuja-marki-wlasne