Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Duże zapasy, wielki urodzaj, niskie ceny owoców

Gospodarka

W skupie 40 gr za kg porzeczek, a w detalicznej sprzedaży około 2 zł dostaje w Małopolsce właściciel plantacji. To mniej niż koszt zebrania owoców przez pracowników dniówkowych. Podobnie jest już z wiśniami, ceny skupu i sprzedaży detalicznej są w Małopolsce ponad dwa razy niższe od ubiegłorocznych. Ceny kształtuje urodzaj i zapotrzebowanie przetwórni. W tym roku przetwórnie mają już zapasy owoców, a urodzaj jest nadzwyczajny.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/3514157,owoce-za-bezcen-sadownicy-bankrutuja,id,t.html?cookie=1

Udostępnij

Coraz więcej towarów pod markami sieci handlowych

Gospodarka marka marka własna sieci handlowe

Polscy klienci coraz chętniej kupują produkty spożywcze sprzedawane pod własnymi markami wielkopowierzchniowych sklepów albo sieci handlowych. Specjaliści tłumaczą to podniesieniem jakości tych produktów przy cenie wciąż niższej od wyrobów markowych. Zmieniają się także kryteria wyboru towarów, jeszcze w 2008 roku była to przede wszystkim niska cena, teraz klienci coraz mniej chętnie kupują produkty tanie, ale niskiej jakości.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1182773,W-jakim-kierunki-ewoluuja-marki-wlasne

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1182773,W-jakim-kierunki-ewoluuja-marki-wlasne