Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz więcej towarów pod markami sieci handlowych

Gospodarka

Polscy klienci coraz chętniej kupują produkty spożywcze sprzedawane pod własnymi markami wielkopowierzchniowych sklepów albo sieci handlowych. Specjaliści tłumaczą to podniesieniem jakości tych produktów przy cenie wciąż niższej od wyrobów markowych. Zmieniają się także kryteria wyboru towarów, jeszcze w 2008 roku była to przede wszystkim niska cena, teraz klienci coraz mniej chętnie kupują produkty tanie, ale niskiej jakości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1182773,W-jakim-kierunki-ewoluuja-marki-wlasne

Udostępnij

Co trzeci lek zamiast na polski rynek trafia za granicę

Gospodarka apteka dotacje hurtownia farmaceutyczna leki

Proceder opłaca się dzięki dotacjom do niektórych leków: apteki, zamiast pacjentom, sprzedają je hurtowni, a ta wysyłała je za granicę, gdzie są znacznie droższe, niż w Polsce.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF), wspólnie z policją, prokuraturą, urzędami kontroli skarbowej skontrolował od 2009 do dziś ponad 4000 hurtowni i aptek,; blisko co dziesiąta brała udział w nielegalnym procederze. GIF cofnął zezwolenia ponad 100 hurtowniom farmaceutycznym i aptekom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16120184/wojna-z-nielegalnym-eksportem-lekow-zamknieto-ponad-100-aptek-i-hurtowni

Promocja konta w PKO BP

Oferty konta bankowe PKO

Wydaj dyszkę! Zgarnij stówkę! PKO Bank Polski walczy o nowych użytkowników. Przygotował on dla wszystkich potencjalnych klientów bardzo atrakcyjną promocję. Zakładając „Konto za zero” i wydając za pomocą aplikacji mobilnej IKO zaledwie 10 złotych można otrzymać premię w wysokości 100 złotych. Posiadacz konta ma dostęp do kilku bardzo przydatnych produktów, takich jak saldo debetowe, lokata terminowa, rachunek oszczędnościowy, pożyczka, czy kredyt odnawialny.

Jak promocja PKO BP – zyskaj 100 złotych wygląda w praktyce?

Do 31 marca 2016 roku należy złożyć wniosek o prowadzenie Konta za Zero w banku PKO BP. Następnie w ciągu 30 dni od wysłania wniosku, trzeba podpisać umowę o Konto. Pozostaje nam jeszcze w ciągu 30 dni od uruchomienia konta, dokonać jednej lub kilku bezgotówkowych operacji (z wyłączeniem operacji dokonywanych online). Zrobimy to w jednym z punktów usługowo-handlowych. Warunkiem jest skorzystanie z mobilnej aplikacji IKO powiązanej z PKO Kontem za Zero i wydanie w ten sposób co najmniej 10 złotych. Premię otrzymamy do 25 czerwca 2016 roku.

Warunek niezbędny do otrzymania tego atrakcyjnego bonusu nie jest zbyt wygórowany. Dlatego wszyscy, którzy zastanawiają się nad założeniem konta i wyborem PKO Banku Polskiego, powinni wziąć pod uwagę tę interesującą zachętę.

Podsumowując, to atrakcyjna zachęta, bowiem warunek konieczny do otrzymania bonusu nie jest wygórowany. Dla klientów którzy szukają obecnie konta i zastanawiają się nad wyborem PKO, będzie to z pewnością dodatkowy argument „za”. Premia jest gwarantowana dla wszystkich klientów, którzy spełnią wymogi regulaminu. Warto jednak się pospieszyć, gdyż pula premii jest ograniczona. Za jednym zamachem można założyć korzystne konto osobiste i zgarnąć 100 złotych kieszonkowego.

Więcej aktualnych promocji w bankach możesz znaleźć w serwisie kontomania.pl

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16120184/wojna-z-nielegalnym-eksportem-lekow-zamknieto-ponad-100-aptek-i-hurtowni