Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz więcej towarów pod markami sieci handlowych

Gospodarka

Polscy klienci coraz chętniej kupują produkty spożywcze sprzedawane pod własnymi markami wielkopowierzchniowych sklepów albo sieci handlowych. Specjaliści tłumaczą to podniesieniem jakości tych produktów przy cenie wciąż niższej od wyrobów markowych. Zmieniają się także kryteria wyboru towarów, jeszcze w 2008 roku była to przede wszystkim niska cena, teraz klienci coraz mniej chętnie kupują produkty tanie, ale niskiej jakości.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1182773,W-jakim-kierunki-ewoluuja-marki-wlasne

Udostępnij

Co trzeci lek zamiast na polski rynek trafia za granicę

Gospodarka apteka dotacje hurtownia farmaceutyczna leki

Proceder opłaca się dzięki dotacjom do niektórych leków: apteki, zamiast pacjentom, sprzedają je hurtowni, a ta wysyłała je za granicę, gdzie są znacznie droższe, niż w Polsce.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF), wspólnie z policją, prokuraturą, urzędami kontroli skarbowej skontrolował od 2009 do dziś ponad 4000 hurtowni i aptek,; blisko co dziesiąta brała udział w nielegalnym procederze. GIF cofnął zezwolenia ponad 100 hurtowniom farmaceutycznym i aptekom.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16120184/wojna-z-nielegalnym-eksportem-lekow-zamknieto-ponad-100-aptek-i-hurtowni

Samochód skończył żywot? Co zrobić?

Oferty akcesoria samochodowe auto samochód

Tak to już bywa, że pewnego dnia po latach wiernej służby Twój ukochany samochód omawia posłuszeństwa.

Wizyta u mechanika zdradza wszystko- za koszta naprawy przyjdzie Ci słono zapłacić, a to przecież nie jedyny wydatek w tym miesiącu. Żadne narzędzia samochodowe już nie pomogą, choć tutaj można porównać oferty. W jeszcze gorszej opcji samochód do niczego już się nie nadaje i jedyne co z niego wyciągniesz to zysk ze złomowania. A trzeba przecież jakoś dojechać do pracy i odwieść dzieciaki do szkoły. Czujesz nóż na gardle, a decyzja musi być podjęta jak najszybciej. Skąd więc wziąć pieniądze?

Rozwiązaniem może być pożyczka na samochód. Może i Ty skorzystasz z takiego wyjścia? Przejrzyj oferty banków i wybierz i ta najkorzystniejszą dla siebie pożyczkę. Na samochód warto wydać pieniądze, ponieważ oszczędzanie na częściach i wykonaniu może obrócić się przeciwko nam. Pożyczka na samochód w zaufanym banku nie musi wiązać się z ryzykiem a regularne spłaty to podstawa dobrej relacji z bankiem.

Pracownicy banku to doświadczeni życiowo ludzie i doskonale wiedzą, że w naszym życiu zdarzają się takie nieoczekiwane wypadki. Bez wydawania sądów udzielą Ci pożyczki na samochód i będą trzymać kciuki za pozytywne rozwiązanie Twojego problemu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16120184/wojna-z-nielegalnym-eksportem-lekow-zamknieto-ponad-100-aptek-i-hurtowni