Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kreml: prezydent Putin w sprawie zestrzelonego samolotu

Świat

– Rosja uczyni wszystko co w jej mocy, żeby konflikt przeszedł z fazy wojskowej do fazy negocjacji pokojowych ścieżkami dyplomatycznymi – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin w nagraniu wideo opublikowanym nocą z niedzieli na poniedziałek na stronie internetowej Kremla. Prezydent Rosji zażądał poza tym zapewnienia bezpieczeństwa na miejscu katastrofy międzynarodowym ekspertom Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO ). – Nikt nie może i nie ma prawa wykorzystywać tej tragedii w egoistycznych celach politycznych – oświadczył. – Takie wydarzenia powinny nie dzielić, lecz łączyć ludzi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;putin;chce;uporzadkowac;sytuacje,191,0,1585087.html

Udostępnij

Szefowie europejskich rządów naciskają prezydenta Putina

Świat Francja Niemcy rosja sankcje wielka brytania

Prezydent Francji Francois Hollande rozmawiając z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zagroził kolejnymi sankcjami, podobnie jak kanclerz Niemiec Angela Merkel, która w niedzielę wieczorem też rozmawiała z Władimirem Putinem. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zagroził, że wobec rosyjskiej bezczynności w sprawie malezyjskiego samolotu już we wtorek szefowie dyplomacji UE mogą podjąć decyzję o zaostrzeniu sankcji wobec Moskwy. Jutro w Brukseli spotykają się szefowie dyplomacji unijnych państw. Angela Merkel, Francois Hollande i David Cameron ustalili, że jeśli Moskwa nie zmieni postawy, konieczne będzie wprowadzenie kolejnych sankcji przeciw Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182427,Beda-nowe-sankcje-Przywodcy-UE-groza-Putinowi

Banki walczą o klientów. Konto kosztuje mniej niż 0zł.

Oferty Alior Bank bank Bank BPH Bank Gospodarki Żywnościowej Bank Pekao bank zachodni wbk bankomat Citi Bank Handlowy konto osobiste oddział banku ranking

Banki przetrwały kryzys i walczą o nowych klientów. W ciągu roku konto zmienia 5% Polaków, to największy odsetek wśród 27 badanych krajów, podaje firma Bain & Company. Dla 65% z nas najważniejszym kryterium wyboru jest wysokość opłat za prowadzenie konta, ponad 40% badanych przy wyborze kieruje się dodatkowo dostępnością bankomatów i oddziałów banku, na decyzję mają też wpływ opinie znajomych i premie za założenie konta, dane pochodzą z raportu Millward Brown zamówionego przez Getin Bank.

Banki, do których w pierwszej połowie 2014 przeszło najwięcej klientów to kolejno:

1. Alior Bank (343.000 nowych kont)  oferujący „Konto osobiste PLN” i „Konto rozsądne” ze zwrotem 3% płatności kartą w sklepach spożywczych i supermarketach.

2. Getin Bank (177.000 nowych kont) oferujący „Konto Aktywna Karta PLN”

3. mBank (164.000 kont) z „Kontem osobistym z bonusem” oferującym bonus 100zł za założenie konta i brak opłat za konto i za kartę.

4. BZWBK (158.000 kont)

5. ING (154.000 kont) oferujący „Konto z Lwem Direct PLN” z bezpłatnym prowadzeniem konta i korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce.

6. Pekao SA (132.000 kont)

7. PKO BP (103.000 kont)

8. Raiffeisen Bank (49.000 kont)

9. Bank Millenium (43.000 kont) oferujący „Konto 360°” z bezpłatnym prowadzeniem konta, korzystaniem ze wszystkich bankomatów w Polsce i za granicą, bezpłatnymi przelewami i kartą płatniczą.

10. BGŻ (30.000 kont)

Największym przegranym jest Credit Agricole, liczba kont w tym banku zmalała o 108.000, kolejne od końca są Eurobank (spadek o 64.000 kont), Citi Handlowy (spadek o 60.000 kont) i Bank Pocztowy (53.000 kont na minusie).

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182427,Beda-nowe-sankcje-Przywodcy-UE-groza-Putinowi