Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kreml: prezydent Putin w sprawie zestrzelonego samolotu

Świat

– Rosja uczyni wszystko co w jej mocy, żeby konflikt przeszedł z fazy wojskowej do fazy negocjacji pokojowych ścieżkami dyplomatycznymi – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin w nagraniu wideo opublikowanym nocą z niedzieli na poniedziałek na stronie internetowej Kremla. Prezydent Rosji zażądał poza tym zapewnienia bezpieczeństwa na miejscu katastrofy międzynarodowym ekspertom Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO ). – Nikt nie może i nie ma prawa wykorzystywać tej tragedii w egoistycznych celach politycznych – oświadczył. – Takie wydarzenia powinny nie dzielić, lecz łączyć ludzi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;putin;chce;uporzadkowac;sytuacje,191,0,1585087.html

Udostępnij

Szefowie europejskich rządów naciskają prezydenta Putina

Świat Francja Niemcy rosja sankcje wielka brytania

Prezydent Francji Francois Hollande rozmawiając z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zagroził kolejnymi sankcjami, podobnie jak kanclerz Niemiec Angela Merkel, która w niedzielę wieczorem też rozmawiała z Władimirem Putinem. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zagroził, że wobec rosyjskiej bezczynności w sprawie malezyjskiego samolotu już we wtorek szefowie dyplomacji UE mogą podjąć decyzję o zaostrzeniu sankcji wobec Moskwy. Jutro w Brukseli spotykają się szefowie dyplomacji unijnych państw. Angela Merkel, Francois Hollande i David Cameron ustalili, że jeśli Moskwa nie zmieni postawy, konieczne będzie wprowadzenie kolejnych sankcji przeciw Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182427,Beda-nowe-sankcje-Przywodcy-UE-groza-Putinowi

Rodzaje ogumienia w wózkach widłowych

Oferty still

Wózki magazynowe mają wśród rodzajów ogumienia opony penumatyczne (pompowane), opony superelastyczne (pełne) i opaski superelastyczne. Opony do wózków można dostać w kolorze czarnym oraz w wersji niebrudzącej (np. zielone, białe lub szare).

Opony pneumatyczne (pompowane)

Wózki widłowe z oponami pneumatycznymi są przeznaczone do intensywnej eksploatacji. Głęboki bieżnik umożliwia przyczepność i trakcję. Diagonalna konstrukcja opon czyni je stabilnymi i bezpiecznymi. Opony są odporne na zużycie i mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach eksploatacyjnych. Opony pneumatyczne montowane są do felgi za pomocą dętki i ochraniacza. Przy stosowaniu tego rodzaju ogumienia należy zwrócić uwagę na zachowanie zalecanego przez producenta ciśnienia powietrza. Zapewnia ono poprzeczną stabilność wózka, wytrzymałość, bezpieczeństwo przewożonego towaru i żywotność opon. W kategorii opon penumatycznych rozróżniamy opony diagonalne i radialne. Diagonalne są odporne na uszkodzenia ściany bocznej i są stabilne (oznaczenie opony diagonalnej – 23×9-10). Składają się ze stopki, kordu i bieżnika. Kord i stopka stanowią ochronę kołnierza felgi. Opony radialne dają wysoki komfort jazdy i mają niskie opory toczenia (oznaczenia opony radialnej (23x9R10). Składają się ze stopki, stalowego kordu, opasania i bieżnika. Przeznaczone są do ogólnych zastosowań.

66d0cf3661

Opony superelastyczne (pełne)

Ze względu na swoją konstrukcję, opony superelastyczne są mniej narażone na przebicia niż opony pneumatyczne. Opony superelastyczne wymieniane są na specjalnych prasach hydraulicznych i mają mniejszą amortyzację. W trakcie montażu opon wykorzystywane są: pierścienie stożkowe, specjalistyczne kosze i podstawki. Opona składa się z warstwy bazowej, warstwy amortyzującej, ściany bocznej i bieżnika. Ma niskie opory toczenia. Jest bezobsługowa i ma dużą stabilność statyczną.

Opaski do wózków jezdniowych podnośnikowych

Opaski do wózków wykonywane są z mieszanki gumowej. Są osadzone na stalowej opasce bądź mają stalowy oplot umieszczony wewnątrz gumowej opaski. Ich celem jest zapewnienie większej nośności i stabilności wózka. Mają wytrzymają konstrukcję, dzięki której nadają się do pracy w ciężkich warunkach. Są odporne na pęknięcia i nacięcia. Opaski wykorzystywane są w wózkach, maszynach drogowych i platformach służących przewożeniu ciężkich ładunków.

Zobacz też: Jak koła wpływają na wydajność paleciaka?

 

 

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182427,Beda-nowe-sankcje-Przywodcy-UE-groza-Putinowi