Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Kreml: prezydent Putin w sprawie zestrzelonego samolotu

Świat

– Rosja uczyni wszystko co w jej mocy, żeby konflikt przeszedł z fazy wojskowej do fazy negocjacji pokojowych ścieżkami dyplomatycznymi – oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin w nagraniu wideo opublikowanym nocą z niedzieli na poniedziałek na stronie internetowej Kremla. Prezydent Rosji zażądał poza tym zapewnienia bezpieczeństwa na miejscu katastrofy międzynarodowym ekspertom Międzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego (ICAO ). – Nikt nie może i nie ma prawa wykorzystywać tej tragedii w egoistycznych celach politycznych – oświadczył. – Takie wydarzenia powinny nie dzielić, lecz łączyć ludzi.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;putin;chce;uporzadkowac;sytuacje,191,0,1585087.html

Udostępnij

Szefowie europejskich rządów naciskają prezydenta Putina

Świat Francja Niemcy rosja sankcje wielka brytania

Prezydent Francji Francois Hollande rozmawiając z prezydentem Rosji Władimirem Putinem zagroził kolejnymi sankcjami, podobnie jak kanclerz Niemiec Angela Merkel, która w niedzielę wieczorem też rozmawiała z Władimirem Putinem. Premier Wielkiej Brytanii David Cameron zagroził, że wobec rosyjskiej bezczynności w sprawie malezyjskiego samolotu już we wtorek szefowie dyplomacji UE mogą podjąć decyzję o zaostrzeniu sankcji wobec Moskwy. Jutro w Brukseli spotykają się szefowie dyplomacji unijnych państw. Angela Merkel, Francois Hollande i David Cameron ustalili, że jeśli Moskwa nie zmieni postawy, konieczne będzie wprowadzenie kolejnych sankcji przeciw Rosji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182427,Beda-nowe-sankcje-Przywodcy-UE-groza-Putinowi

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1182427,Beda-nowe-sankcje-Przywodcy-UE-groza-Putinowi