Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Co trzeci lek zamiast na polski rynek trafia za granicę

Gospodarka

Proceder opłaca się dzięki dotacjom do niektórych leków: apteki, zamiast pacjentom, sprzedają je hurtowni, a ta wysyłała je za granicę, gdzie są znacznie droższe, niż w Polsce.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny (GIF), wspólnie z policją, prokuraturą, urzędami kontroli skarbowej skontrolował od 2009 do dziś ponad 4000 hurtowni i aptek,; blisko co dziesiąta brała udział w nielegalnym procederze. GIF cofnął zezwolenia ponad 100 hurtowniom farmaceutycznym i aptekom.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16120184/wojna-z-nielegalnym-eksportem-lekow-zamknieto-ponad-100-aptek-i-hurtowni

Udostępnij

Katalizatory samochodowe BASF wytwarza w Środzie Śląskiej

Gospodarka basf fabryka katalizatory samochodowe otwarcie

Sto osób znalazło pracę w nowej fabryce katalizatorów samochodowych otwartej w piątek w Środzie Śląskiej w województwie dolnośląskim. Do 2016 roku światowa spółka BASF planuje potroić zatrudnienie. Budowa fabryki kosztowała 90 mln euro, mają być w niej wytwarzane katalizatory najnowszej generacji.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/otwarto-fabryke-basf-w-srodzie-slaskiej,18860,5648304,1,fotoreportaze-detal-galeria

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://biznes.onet.pl/otwarto-fabryke-basf-w-srodzie-slaskiej,18860,5648304,1,fotoreportaze-detal-galeria