Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Coraz więcej prób wyłudzania kredytów

Finanse

Z 1402 w IV kwartale 2012 r. do 2088 w I kwartale 2014 r. wzrosła liczba ujawnionych prób wyłudzenia kredytu, informuje raport InfoDok przygotowany przez Związek Banków Polskich. Na podstawie cudzych dokumentów przestępcy próbowali w I kwartale 2014 r. wyłudzić kredyty o wartości prawie 135 mln zł. Raport dotyczy ujawnionych i udaremnionych prób, wartość skutecznie wyłudzonych kredytów może być trzykrotnie większa.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1179089,Zgubisz-dokumenty-w-wakacje-moze-zapukac-do-Ciebie-komornik

Udostępnij

SKOK w upadłości, pierwszy raz w historii

Finanse Komisja Nadzoru Finansowego skok upadłość

O ogłoszenie upadłości społdzielczej kasy SKOK „Wspólnota” wystąpiła do sądu w Gdańsku Komisja Nadzoru Finansowego. SKOK „Wspólnota”był kasą znajdującą się w najtrudniejszej sytuacji finansowej, od 6 lat wykazywał ujemne fundusze własne. Klienci odzyskają wkłady do równowartości w złotych 100 tys. euro w ciągu 20 dni roboczych, bo depozyty zgromadzone w SKOK-ach objęte są od jesieni 2013 r. gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwszy-raz-w-Polsce-SKOK-zawiesza-dzialalnosc-Uruchomiono-gwarancje-7216754.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Pierwszy-raz-w-Polsce-SKOK-zawiesza-dzialalnosc-Uruchomiono-gwarancje-7216754.html