Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polska ma najniższy odsetek małżeństw z cudzoziemcami

Polska

Małżeństwa z cudzoziemcami i cudzoziemkami to tylko 1,7 proc. wszystkich związków zawieranych w Polsce, podaje statystyczny urząd europejski Eurostat, najmniej wśród 22 krajów europejskich. Najwięcej małżeństw mieszanych zawieranych jest w Szwajcarii – 35,6 proc., Luksemburgu – 29,4 proc., Norwegii – 23,9 proc., Holandii – 22,2 proc. i Portugalii – 20,3 proc. Małżeństwa Polaków i Polek z partnerami innej narodowości znacznie częściej zdarzają się za granicą.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/811111,malzenstwa-za-malo-globalne.html

Udostępnij

Szaleńcowi z Sopotu grozi do 10 lat więzienia

Polska honda kierowca molo sopot

Zagrożony taką karą zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym może zostać postawiony kierowcy, który w sobotnią noc rozjeżdżał ludzi na głównym deptaku i molo w Sopocie. Ranne zostało co najmniej 22 osoby. Kierowca – 32 letni mieszkaniec Redy, wcześniej notowany przez policję za pobicia i uszkodzenia ciała – był trzeźwy, ale niewykluczone, że znajdował się pod wpływem narkotyków.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,16351555,Policja__Duzo_wskazuje_na_to__ze_kierowca_hondy_byl.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114875,16351555,Policja__Duzo_wskazuje_na_to__ze_kierowca_hondy_byl.html