Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent Francja

Zaczął się letni okres spadających gwiazd

Nauka i Technologie

Na niebie można obserwować pierwsze meteory z roju Perseidów. Aktywność Perseidów rozpoczyna się 17 lipca i kończy 24 sierpnia. W tym roku bardzo dobre warunki do obserwacji wystąpią w drugiej połowie lipca, bo nów Księżyca wypada 27 lipca, a w czasie nowiu niebo jest najciemniejsze.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/1180910,Przed-nami-letni-deszcz-gwiazd-Zaczyna-sie-aktywnosc-Perseidow

Udostępnij

Biometryczna identyfikacja głosu zamiast haseł w banku

Nauka i Technologie bankowość głosowa bankowość mobilna identyfikacja głosu

Możliwość obsługi aplikacji bankowych głosem dał jako jeden z pierwszych w Europie Meritum Bank. System potrafi rozpoznawać głos nawet przy zakłóceniach, jest też w stanie odróżnić wypowiedź od jej nagrania. Pozwala łatwiej korzystać z usług banku i jest bezpieczniejszy, uważają specjaliści.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,130036,title,Koniec-z-pamietaniem-hasla-do-banku-Nowa-technologia-po-raz-pierwszy-w-Polsce,wid,16760072,wiadomosc.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://tech.wp.pl/kat,130036,title,Koniec-z-pamietaniem-hasla-do-banku-Nowa-technologia-po-raz-pierwszy-w-Polsce,wid,16760072,wiadomosc.html