Zipnews

Wybieramy i streszczamy najważniejsze wiadomości

rosja ukraina USA separatyści Unia Europejska państwo islamskie UE Niemcy dżihadyści putin prezydent polska

Polak wygrał 14 etap Tour de France

Nieistotne

Zwyciężył dzień po zajęciu drugiego miejsca na 13 etapie Rafał Majka, polski kolarz jadący w grupie Tinkoff-Saxo. Wyprzedził o 24 sekundy Włocha Vincenco Nibalego (Astana) i o 26 trzeciego na mecie liczącego 177 km etapu z Grenoble do Risoul Francuza Thibaut Pinota (FDJ). Majka nie jest liderem swojej grupy.

poprzedni następny nastepny post

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvp.info/16106036/majka-najszybszy-na-etapie-tour-de-france-jak-jaskula-21-lat-temu

Udostępnij

Oświadczenie ministrów spraw zagranicznych

Nieistotne malezyjski samolot mnister spraw zagranicznych zestrzelenie

„Jesteśmy wstrząśnięci tragiczną katastrofą samolotu MH-17 linii Malaysian Airlines” – napisali ministrowie spraw zagranicznych Polski, Francji i Niemiec. „Składamy wyrazy najgłębszego współczucia tym, którzy w tym strasznym wypadku stracili swoich bliskich, przyjaciół i kolegów”. Oświadczenie w sprawie zestrzelenia malezyjskiego samolotu podpisali dziś minister spraw zagranicznych Polski Radosław Sikorski, Niemiec Frank-Walter Steinmeier oraz Francji – Laurent Fabius. Ministrowie zaapelowali o zawieszenie broni w tym kraju i rozpoczęcie dialogu przez strony konfliktu.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wspolne-oswiadczenie-szefow-msz-jestesmy-wstrzasnieci-tragiczna-katastrofa-samolotu,451396,s.html

10 mln osób podróżuje z BlaBlaCar

Oferty BlaBlaCar emisja CO2 oszczędzanie podróż samochód tanie przejazdy

Serwis społecznościowy BlaBlaCar kontaktuje kierowców dysponujących wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami podróżującymi w tę samą stronę.

Dzięki BlaBlaCar kierowcy mogą oszczędzić na paliwie, a pasażerowie tanio i wygodnie dojechać na miejsce – najczęściej kierowca dowozi pod dom, a nie na dworzec.

Strona działa w 13 krajach europejskich, korzysta z niej 10 mln użytkowników. Właściciele szacują, że dzięki
ponad 3,2 miliarda wspólnie przejechanych kilometrów użytkownicy oszczędzili w tym roku łącznie ponad 260 milionów euro i zmniejszyli emisję dwutlenku węgla o 500 000 ton.

Udostępnij Komentarze

Najlepiej pisze o tym: http://www.tvn24.pl/wspolne-oswiadczenie-szefow-msz-jestesmy-wstrzasnieci-tragiczna-katastrofa-samolotu,451396,s.html